Sufit spadł mu na głowę. Miasto nie chce udzielić pomocy

Sufit spadł mu na głowę. Miasto nie chce udzielić pomocy Źródło: flickr/Les Chatfield

Sufit osunął się na głowę, kiedy przekroczył próg mieszkania. Chociaż warunki, w jakich przyszło mu mieszkać, są skandaliczne, mężczyzna nie może liczyć na pomoc miasta. Nikt nie wyciągnął do niego pomocnej dłoni.

Sufit niemalże całkowicie osunął się na głowę Adama Marka. Mężczyzna, który nie spodziewał się zastać mieszkania w takim stanie, do dziś nie może uwierzyć w to, co się stało. Niestety, historia mieszkańca Krakowa wydaje się być niekończącym się dramatem, w którym nikt nie decyduje się udzielić mu niezbędnej pomocy. 

Sufit spadł mu na głowę. Cudem przeżył

Adam Marek od wielu lat jest mieszkańcem Krakowa. Mieszkanie przy ul. Brzozowej 16 jest dla niego najważniejszym miejscem na ziemi. Kiedy pewnego dnia wszedł do środka, nie minęło parę chwil, a sufit oderwał się i w kawałkach zaczął spadać na podłogę. Jedyne wsparcie, na jakie mógł liczyć, sprowadziło się do tego, że został przewieziony do Ośrodka Interwencji Kryzysowej.

- Sufit zapadł się, kiedy wchodziłem do pokoju. Tynk odpadł w dwóch miejscach. Jednym z odłamków dostałem w głowę. Na szczęście nic mi się nie stało - byłem w czapce, szybko odskoczyłem na korytarz - opisywał zdarzenia Adam Marek. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Sufit nie jest problemem. Sprawa mieszkania jest o wiele bardziej skomplikowana 

Okazuje się, że zniszczony sufit wcale nie jest problemem. Zgodnie z ustaleniami mieszkanie, w którym do tej pory zamieszkiwał mężczyzna, znajduje się w budynku, o które toczone jest postępowanie spadkowe. W całym budynku znajduje się 59 mieszkań i już w 2016 roku uznano, że przebywanie w środku zagraża życiu i zdrowiu. 

Wszyscy lokatorzy mieli zostać wykwaterowani. Sufit w mieszkaniu pana Marka sprawił, że w budynku do dziś pozostaje tylko troje mieszkańców, którzy czekają na mieszkania zastępcze. Prace remontowe miały ruszyć po ogłoszeniu, że budynek nie spełnia żadnych warunków do zamieszkania. Jednak nadal nie zostały rozpoczęte. 

- W tym przypadku mamy do czynienia z patologiczną sytuacją. Całe szczęście, że panu Adamowi nic się nie stało, że sufit nie odpadł w nocy, kiedy spał w pokoju. Sprawa jest tym bardziej bulwersująca, że pan Adam otrzymał od miasta mieszkanie socjalne, ale od 11 miesięcy nie udało się przygotować tego niewielkiego lokum, by można było się do niego przeprowadzić - wyznał radny z Krakowa.

Dzisiaj grzeje: 1. Wszyscy byliśmy oszukiwani? Wyciekły tragiczne dane dotyczące śmiertelności koronawirusa
2. Trwa akcja służb na południu Polski, niezbędna ewakuacja. Nie jest dobrze
 

Pan Marek wciąż przebywa w ośrodku zastępczym. Mija kolejny miesiąc, a on nadal nie otrzymał kluczy do mieszkania socjalnego. Sprawa wciąż trwa, a rozwiązanie wydaje się wcale nie przybliżać. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Rewolucyjny przepis na chleb w jajku lepszy niż pizza. Robi się w 3 minuty, dlaczego wcześniej nikt go polecał?
  2. Niemal każdy załapie się na wcześniejszą emeryturę. Nowy pomysł rządzących
  3. Mąż został w domu sam z dzieckiem. Przesłał żonie nagranie, które zaparło jej dech w piersiach
  4. Wydano pilne alerty na niedzielę, lepiej nie wychodzić z domu. Będzie naprawdę niebezpiecznie
  5. Martyna Wojciechowska wzięła potajemny ślub? Internet obiegło zdjęcie

źródło: dziennikpolski24

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News