kaczyński pieniądze
źródło/flickr.com
Wiadomości Pikio - 27 Kwietnia 2016

Subwencje PiS: 700 tys. złotych na ochronę Kaczyńskiego, 286 tys. dla o. Rydzyka

Dziennikarze Polityki sprawdzili, na co obecna partia rządząca wydała zeszłoroczne subwencje. W 2015 roku PiS przypadło 16,5 mln złotych. Jak się okazuje, partia nie szczędziła pieniędzy na ochronę prezesa Kaczyńskiego.

Zapewnienie Kaczyńskiemu całodobowego bezpieczeństwa kosztowało partię 700 tys. złotych. To jeden z największych pojedynczych wydatków, jakie miała w zeszłym roku partia. Całość tej kwoty trafiła do Grom Group. Kaczyński ma ufać ochroniarzom z tej firmy, gdyż część z nich to byli pracownicy CBA, którzy pracowali w agencji, gdy przewodził jej Mariusz Kamiński.

Do innych wysokich wydatków PiS należy także opłacanie gdańskiej kancelarii prawnej - 37 tys. złotych co miesiąc. Co ciekawe, ta sama kancelaria trudni się sprawami SKOK i Marka Falenty, zamieszanego w aferę podsłuchową.

W zeszłym roku PiS mocno dofinansował także Lux Veritatis. Ta należąca do o. Tadeusza Rydzyka fundacja otrzymała od partii 286 tys. złotych.

Fundusz ekspercki, w ramach którego PiS przeznacza pieniądze na specjalistów w danych dziedzinach, także pochłonął dużo z subwencji. Politolog Waldemar Parucha otrzymał 25 tys. złotych. Ponadto po wygranych wyborach Parucha został nowym szefem pisma "Przegląd Sejmowy". Partia po prostu dokonała zmian w składzie.

Jednak największym beneficjentem funduszu został Piotr Agatowski. Agatowski był zaangażowany w kampanię wyborczą Andrzeja Dudy jak i Beaty Szydło, pomagając im w odniesieniu zwycięstwa. Oprócz 436 tys. złotych z funduszu eksperckiego, Agatowski zainkasował także 226 tys. złotych z funduszu wyborczego.

POLUB FANPAGE PLURALISTYCZNEGO, BEZSTRONNEGO SERWISU O POLITYCE, BY BYĆ NA BIEŻĄCO
Obserwuj Pikio.pl na Twitterze, tam więcej informacji!źródło: gazeta.plpt
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News