Stworzono tampony z marihuaną, które skutecznie uśmierzają ból menstruacyjny

Stworzono tampony z marihuaną, które skutecznie uśmierzają ból menstruacyjny Źródło: fot. pixabay

Amerykańska firma Foria Relief stworzyła pierwsze tampony z marihuaną. Nowy produkt oprócz tradycyjnego zastosowania, skutecznie uśmierza również ból menstruacyjny. 

Nowe tampony zawierają naturalne składniki występujące w konopiach indyjskich tj. THB i CBD. Pierwsza substancja redukuje ból i wspomaga wytwarzanie dopaminy w organizmie (stąd poczucie euforii po zapaleniu skręta). Druga natomiast relaksuje organizm tj. system nerwowy i mięśnie.

To wszystko sprawia, że nie mogą się z nimi mierzyć dostępne na rynku środki przeciwbólowe, które można kupić bez recepty.

Jak zapewnia producent, już po ośmiu minutach od użycia tamponu, ból menstruacyjny zostaje zredukowany niemal całkowicie.

Co ciekawe, mimo dosyć wysokiej ceny za tampony z marihuany tj. 44 dolary za 4 sztuki, produkt staje się coraz bardziej popularny wśród kobiet w Stanach Zjednoczonych, które oznajmiają, że niemal całkowite poradzenie sobie z comiesięcznym koszmarem jest warte tych pieniędzy.

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu:

bh, źródło: womansday.com Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News