Po odejściu Artura Andrusa z Trzeciego Programu Polskiego Radia w mediach zawrzało. Jedną z osób, które zabrały głos w tej sprawie, jest także Maciej Stuhr. Tak ostrych słów nikt się nie spodziewał.

Artur Andrus stanął przed wyborem. Albo zrezygnuje z udziału w programie TVN „Szkło kontaktowe”, z którym jest związany od 2005 roku, albo odejdzie z popularnej radiowej Trójki. Podjął decyzję, że rezygnuje z publicznej rozgłośni, w której występował od 1994 roku, a zostaje w TVN.

Sytuację tę skomentował Maciej Stuhr na Facebooku. W niezwykle emocjonalnym wpisie zarzucił obecnej władzy winę za odejście Andrusa z radia. Stwierdził, że nie może dłużej słuchać tego radia, chociaż jest mu z tego powodu bardzo przykro.

– Artur Andrus w efekcie Dobrej Zmiany odchodzi z Trójki… To już kolejny legendarny dziennikarz tej stacji. O ile zmiany w Telewizji Polskiej obeszły mnie teoretycznie, gdyż od paru lat nie mam telewizora, o tyle, jako trójkowicz od dziesięcioleci, czuję się jakby mi kto obcy po domu chodził. Chyba mi się już miarka przebrała i z bólem muszę napisać: przerzucam się na inną stację – napisał Stuhr. – To cholernie smutna decyzja, bo wciąż kocham Wojtka Manna, Siestę, Magiel Wagli, LP3, 3 Kwadranse Jazzu do potęgi, Piotra Kaczkowskiego, Baszkę, Barona, i wielu innych. Ale nie. Nie da rady – dodał.

Apel do fanów

Maciej Stuhr zaapelował także do swoich fanów. Stwierdził, że wśród czytelników jego profilu na Facebooku z pewnością są także „zwolennicy Dobrej Zmiany”. I ich poprosił o nietypową rzecz.

– Czy możecie Państwo dokończyć takie zdanie: „Dziś Trójka jest lepszym radiem niż dwa lata temu, bo…”? Proszę wpisywać w komentarzach. Jest to prośba serio – podkreślił aktor.

Ten wpis z pewnością nie spodoba się kierownictwu partii rządzącej, a tym bardziej sąsiadowi aktora z tej samej dzielnicy – Jarosławowi Kaczyńskiemu. W ten sposób bowiem popularny aktor zniechęca do PiS-u coraz większą liczbę ludzi.

fot. facebook.com/MaciekStuhr

Źródło: wiadomosci.onet.pl

Oto najlepsze filmy lat 90.! Który budzi w tobie najlepsze wspomnienia?


Po czym poznać, że jesteś wyjątkowo inteligentny? Oto 10 cech!

...

Zobacz również