Na Maciej Stuhra spadła masa krytyki po gali rozdania Polskich Nagród Filmowych, gdzie w satyryczny sposób zapowiadał najlepszą aktorkę drugoplanową. Aktor odniósł się do całej sytuacji umieszczając wpis na portalu społecznościowym.

Przypomnijmy tylko, że aktor podczas gali rozdania Polskich Nagród Filmowych w kontrowersyjny i satyryczny sposób zapowiadał najlepszą aktorkę drugoplanową. Celowo przejęzyczył się odnosząc się do słów Jarosława Kaczyńskiego o ”Polakach gorszego sortu”, a później użył aluzji względem prezydenckiej opony, katastrofy Smoleńskiej, Lecha Wałęsy, żołnierzy wyklętych.

Stuhr odpowiedział na krytykę na portalu społecznościowym Facebook: ”Pani Krysieńko kochana! Panie Krzysztofie i wszyscy oburzeni! Macie sejm, macie senat, macie prezydenta, macie sądy, macie telewizję, swoje wiadomości, macie radio, rozjechaliście Trybunał Konstytucyjny, dajcie wy nam się przynajmniej pośmiać. A tak przy okazji- mój żart bynajmniej nie był wymierzony w pamięć o kimkolwiek. Przeciwnie! W imię godnej pamięci, a przeciw wszystkim tym, którzy sobie od lat tupolewami i wyklętymi wycieracie gębę zbijając polityczny kapitał.

Aktor na koniec wpisu dodał, że pozdrawia z Bratysławy.

źródło: gazeta.pl

Zobacz również