Pierwsza taka studniówka w Polsce. Zatańczyli "Poloneza równości"

Pierwsza taka studniówka w Polsce. Zatańczyli "Poloneza równości"

Studniówka jest dla większości maturzystów wydarzeniem, które zapamiętają na całe życie. Każda klasa chce, aby ich bal był jak najlepszy i jak najbardziej oryginalny. Skandal wywołała grupa maturzystów z Warszawy, która wzięła sobie to zdanie za bardzo do serca.

Studniówka jest z całą pewnością czymś, co każdy z nas chciałby wspominać przez długie lata. Jedna z ostatnich okazji by się "wyszaleć" ze swoją klasą i przyjaciółmi ze szkoły, zanim egzaminy maturalne przyciągną całą uwagę. Jak wiadomo, najważniejszą częścią balu jest wspólny taniec, którym niemal zawsze jest polonez. Maturzyści z I Społecznego Liceum Ogólnokształcącego Bednarska w Warszawie postanowili zrobić coś, by o ich tańcu zrobiło się głośno w całej Polsce. W ramach tożsamości ideologicznej postanowili zatańczyć poloneza w parach jednopłciowych. Nazwali to "polonezem równości". Pomysł ten znalazł wsparcie wśród dyrekcji szkoły. - Od lat staramy się traktować uczniów podmiotowo, kształtować w nich postawy w kontrze do nienawiści i wykluczenia społecznego, a co najważniejsze, dać im poczucie bezpieczeństwa oraz poszanowania godności człowieka. Kiedy więc zdecydowali, że chcą wesprzeć osoby LGBT+, wiedzieliśmy, że powinniśmy im w tym pomóc - powiedziała Wanda Łukczak, dyrektorka placówki.

Gest solidarności

Uczniowie nie kryją, że pomysł ten był podbudowany ideologicznie. Miał na celu okazanie solidarności z osobami LGBT+. Akcja bardzo szybko znalazła wsparcie wśród organizacji, wspierających tak zwane "mniejszości seksualne". Akcja jednak miała również swoich przeciwników w samej szkole, którzy jednak wobec postawy dyrekcji nie byli w stanie zmienić programu. Studniówka musiała się odbyć, jest zbyt ważnym elementem życia w szkole średniej. Według uczniów organizujących taki taniec, jest to element walki o równość i tolerancję.
DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ I FILMEM

Studniówka "równości" w opinii społeczeństwa

Sytuacja taka wywołała wielkie oburzenie w społeczeństwie. Wiele osób nie mogło do tej pory sobie wyobrazić, jak wielki wpływ mają już ideologie LGBT na polskie dzieci. Najwięcej krytyki spada na dyrekcję szkoły, która nie powinna do takiej sytuacji dopuścić, niektórzy zapowiadają podjęcie kroków, aby zweryfikować zgodność tego procederu z prawem. Według niektórych badań 7 na 10 osób nieheteroseksualnych cierpi na myśli samobójcze. W opinii psychologów związane jest to z niepewnością własnej płci, wywołanego przez zbyt wczesną seksualizację dzieci, która według wytycznych WHO odbywa się już od wieku niemowlęcego. Przypominają także rodzicom, by nie wahali się szukać odpowiedniego psychologa dla swoich dzieci i nie ignorować problemu. Przypominają że terapie odwracania homoseksualizmu prowadził już skutecznie prawie sto lat temu sam Zygmunt Freud, jednak warunkiem jest dostatecznie wczesna diagnoza. ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL
  1. Gdzie mieszka Grażyna Torbicka? Dom wygląda jak z bajki i jest w pięknym otoczeniu
  2. Barbara Kurdej-Szatan pójdzie na randkę, za którą tajemniczy mężczyzna zapłacił 42 tys.
  3. Tego fani się nie spodziewali! Wyciekł utwór Taco Hemingwaya przed premierą
  4. Kuriozalna wpadka w Koło fortuny! Banalne pytanie, wszyscy ryknęli śmiechem
  5. To ona zastąpi Basię Kurdej-Szatan w roli. Fani wściekli
  6. HGA Media – duży sukces firmy, szansa na karierę dla młodych
źródło: Radio Zet Następny artykuł