Studniówka się nie odbędzie
Flickr ZSEiU w Łaziskach Górnych
Irmina Jach - 27 Września 2020

Dramatyczne informacje dla uczniów. Chodzi o studniówki, ciężko uwierzyć

Studniówka to impreza, na którą z niecierpliwością czekają uczniowie, którzy wkrótce opuszczą mury szkół średnich. Trudno wyobrazić sobie naukę w ostatniej klasie bez wizji tego wyjątkowego wydarzenia. Panująca pandemia koronawirusa może niestety pokrzyżować plany maturzystów. Do mediów dobiegły dramatyczne informacje.

Studniówka wiąże się z tym, że wszyscy uczniowie danego rocznika spotykają się na jednej sali, by świętować zbliżającą się maturę. Nietrudno domyślić się, że w większych placówkach oznacza to, że spotkanie setek młodych ludzi. Niestety, pandemia koronawirusa przyniosła restrykcyjne wytyczne, które zabraniają między innymi imprez, które przekraczają 150 gości. Z tego względu studniówka może stanąć w tym roku szkolnym pod znakiem zapytania. Niektóre szkoły już podjęły decyzje.

Aktorka nie żyjeTragiczne informacje, nie żyje uwielbiana aktorka. Ciało 40-latki znalazł jej mążCzytaj dalej

Studniówka w tym roku szkolnym się nie odbędzie?

Krajowe media obiegły fatalne informacje dotyczące imprez studniówkowych, które zostały zaplanowane na ten rok szkolny. Jedna z gorzowskich szkół, IV Liceum Ogólnokształcących, zdecydowała, że ze względu na bezpieczeństwo maturzystów i nauczycieli, studniówka w tym roku szkolnym się nie odbędzie. Inicjatorami pomysłu mieli być rodzice uczniów.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Kobieta zapomniała o jednej rzeczyZdezynfekowała ręce, zapomniała o jednej rzeczy. Chwilę później rozległa się eksplozjaCzytaj dalej

- To decyzja rodziców maturzystów. Bo tradycją jest, że to oni są organizatorami balu. Dyrekcja do decyzji się przychyliła - poinformował przedstawiciel szkoły.

Inne gorzowskie szkoły średnie jeszcze nie podjęły decyzji. Wypowiedzi osób pracujących w placówkach edukacyjnych nie są na ten moment jednoznaczne. Niektórzy skłaniają się ku temu, by studniówka odbyła się na normalnych zasadach, o ile pozwolą na to wytyczne Ministerstwa Zdrowia. Inni nie chcą na ten moment nic deklarować, dlatego, że obecnie nie prowadzono jeszcze żadnych rozmów dotyczących terminu balu.

- Dziś mamy zebranie w tej sprawie. Ale jeśli prawo na to pozwoli, to studniówka będzie najpewniej zorganizowana - przekazał Tomasz Pluta, dyrektor II Liceum Ogólnokształcącego przy ulicy Przemysłowej w Gorzowie.

Dzisiaj grzeje:

1. Tragiczne sceny na autostradzie, nie żyje 13 osób. Wśród ofiar dzieci, porażające informacje z zagranicy

2. TVN pilnie ostrzega. Wszystko zacznie się już za chwilę, zagrożone jest aż 9 województw

3. Masz podobną książeczkę? Pod żadnym pozorem jej nie wyrzucaj, może być warta ogromne pieniądze

- Nie mamy nawet terminu wyznaczonego na studniówkę. Ale ostateczni jeszcze nie wiadomo - mówił przedstawiciel III Liceum Ogólnokształcącego przy ulicy Estkowskiego w tym samym mieście.

Dyrektorowie innych placówek na terenie Polski także zastanawiają się, jakie wyjście z sytuacji będzie najbardziej zasadne. Niektórzy skłaniają się ku podzieleniu roczników, inni zaś planują przełożenie balów na maj lub czerwiec przyszłego roku, mając nadzieję, że do tego czasu sytuacja epidemiologiczna się unormuje. Na ten moment w kraju pojawiają się kolejne duże ogniska koronawirusa.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Tadeusz Rydzyk może stracić fortunę. Dokonano obliczeń
  2. Narzeczona Artura Szpilki przekroczyła kolejną granicę. Pokazała się tak, jak stworzył ją Bóg, oniemiejecie (FOTO)
  3. Nowe, duże ognisko koronawirusa w Polsce. Przykre informacje
  4. Wszyscy się obawiali. Wiemy, kiedy nowe obostrzenia wejdą w życie
  5. Popularny lek przeciwbólowy jest groźniejszy, niż się wydawało. Porażające informacje
  6. Media właśnie potwierdziły, rozstali się po 13 latach związku. Już mówią o nowej miłośc

Miss przeszła koszmarW wieku 5 lat została miss piękności, następnie przeszła koszmar, musiała się poświęcić. Wiemy, jak wygląda dziśCzytaj dalej

Źródło: Nasze Miasto/Gazeta Lubuska

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News