Student został zamordowany w tajemniczych okolicznościach. Ślady wskazują na 3 księży, kuria zabrała głos. "Panie Lechu, niech pan się nie martwi", wspomina ojciec

Student został zamordowany w tajemniczych okolicznościach. Ślady wskazują na 3 księży, kuria zabrała głos. "Panie Lechu, niech pan się nie martwi", wspomina ojciec Źródło: pixabay/Piotr Drabik

Student zaginął lata temu w tajemniczych okolicznościach, a wiele wskazuje na to, że mógł zostać zamordowany. Według śledczych, w sprawę mogli być zamieszani trzej księża.

Student Uniwersytetu Jagiellońskiego miał zaledwie 23 lata. Ostatni raz widziano go pod blokiem, gdy wychodził wyrzucić śmieci. potem miał się udać na wykład, na który nigdy nie dotarł. Do tych wydarzeń doszło w 1995 roku i sprawa do dziś pozostaje nierozwiązana.

Student zaginął w wyjątkowo tajemniczych okolicznościach

W 2015 roku sprawa trafiła do Archiwum X w Krakowie. Zaczęto sprawdzać wszystkie możliwe scenariusze, takie jak samobójstwo, dołączenie do sekty czy ucieczkę za granicę. Okazało się, że te tropy dotyczące zaginionego Roberta Wójtowicza należało wykluczyć.

W 2018 roku sprawą zajęła się Prokuratura Okręgowa w Krakowie. Zdecydowano się na przesłuchanie trzech księży, którzy zajmowali się spotkaniami duszpasterstwa akademickiego. Duchowni zeznawali pod wariografem, ale nie udało się zdobyć jednoznacznych informacji.

73-letni ojciec chciałby w końcu dowiedzieć się, co stało się z jego synem. Wciąż nie wiadomo dlaczego zabito Roberta Wójtowicza oraz kto i gdzie ukrył jego ciało. Jak sam przyznaje, wciąż jest w kontakcie z Archiwum X i prokuraturą.

- Oni cały czas mówią: panie Lechu, niech pan się nie martwi, jesteśmy już blisko rozwiązania tej sprawy - uspokajają śledczy ojca zaginionego studenta.

W sprawę mogli być zamieszani księża. Dopiero teraz Kuria zamierza odnieść się do sprawy

Lech Wójtowicz przyznał także, że miał wgląd do akt prokuratorskich. Niewykluczone, że księża byli zamieszani w sprawę. Przez długi czas kuria unikała tematu i nie udzielała komentarza w tej sprawie. Teraz ma to się zmienić.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

- Wszelkie kompetencje do wyjaśnienia sprawy Roberta Wójtowicza mają organy państwa - szczególnie policja i prokuratura. Kuria Metropolitalna w Krakowie zdaje się w tym zakresie na instytucje państwowe i - jeśli taka będzie potrzeba - jest gotowa do współpracy z nimi - poinformowała Kuria Krakowska. 

Dzisiaj grzeje: 1. Znany polski aktor ZABIŁ swoją matkę. Ta obrzydliwa zbrodnia do dziś mrozi krew w żyłach
2. Zatrważające informacje z polskiego miasta. Autobus pełen pasażerów stanął w płomieniach, zdjęcia budzą grozę

- Z tego, co wiem, kuria od dawna znała sprawę zaginięcia mojego syna. Trudno powiedzieć, czy kuria akurat teraz zaangażowała teraz w sprawę, żeby dojść do prawdy, czy żeby oczyścić księży z podejrzeń. Chciałbym wiedzieć, na czym ta współpraca będzie polegać - mówił ojciec zaginionego studenta.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Skomentowały zwycięstwo Gabor i wybuchła nieoczekiwana awantura. Według wielu skompromitowały Polskę na Eurowizji dla dorosłych
  2. W sieci pojawiło się wyjątkowe zdjęcie Grażyny Torbickiej. Uwagę wszystkich zwrócił jej brzuszek, fani są zachwyceni
  3. Mężczyzna włamał się do domu 82-latki. Załatwiła go tak, że w ciężkim stanie trafił do szpitala
  4. Biedronka: nagranie nastoletnich złodziei podbija sieć
  5. Biedronka szykuje we wtorek prawdziwy hit. Zakupy zrobisz o 23%

Źródło: fakt

Następny artykuł