Świetna wiadomość, 1000 plus dla studentów. Wiadomo już, jak gdzie i kiedy złożyć wniosek

Świetna wiadomość, 1000 plus dla studentów. Wiadomo już, jak gdzie i kiedy złożyć wniosek Źródło: unsplash/Ben Mullins/

Student może otrzymać 1000 plus, musi wiedzieć jednak przede wszystkim, gdzie i do kiedy złożyć niezbędny wniosek. Wszystko już wiadomo. To świetne informacje dla młodych.

Chyba każdy student zgodzi się, że życie na uczelni nie należy do najłatwiejszych. Wyczerpujące sesje, całe dnie spędzone na wykładach, często brak szans na zarobek i przede wszystkim koszty, jakie pociąga za sobą ten ponoć "najpiękniejszy czas w życiu". Wydatków, które trzeba ponieść, aby studiować, jest naprawdę sporo. Tymczasem pojawiły się pokrzepiające informacje o 1000 plus. 

Który student może skorzystać z 1000 plus? Gdzie i do kiedy złożyć wniosek?

Czym tak naprawdę jest tysiąc 1000 plus? Jest to nic innego, jak kredyt studencki, który ma na celu pomóc studentowi uregulować między innymi czesne. Jest to świetne rozwiązanie, gdyż jego stopa procentowa jest bardzo niska. W czasie trwania studiów oraz 2 lata po nich oprocentowanie wynosi 0%. Natomiast w okresie spłaty jest ono zależne od poziomu jednej ze stóp NBP, a dokładniej mówiąc - stanowi jej połowę. Oznacza to, że w chwili obecnej wynosi zaledwie 0,875 proc.

Z kredytu mogą skorzystać studenci do 30. roku życia oraz doktoranci do 35. roku życia, którzy swoje studia rozpoczęli przed 25 rokiem życia. Co więcej, dochód w rodzinie nie może być wyższy niż 2500 netto na osobę. Każdy, kto ubiega się o kredyt, musi mieć również poręczyciela, na którego spadnie spłata długu, w razie gdyby osoba zaciągająca kredyt nie była w stanie kontynuować spłat. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Raty kredytu można rozłożyć na maksymalnie 7 lat. Można złożyć wniosek o wsparcie w wysokości: 400, 600, 800 i 1000 złotych, a każdą z kwot można potem zwiększyć lub zmniejszyć. Warto zaznaczyć, że każdy kredytobiorca będzie miał do spłacenia dwukrotność liczby wypłat, które dostał.

Dobrą informacją jest również to, że kredyt studencki może zostać umorzony w całości lub częściowo za dobre wyniki w nauce lub w przypadku trudnej sytuacji życiowej.

Dzisiaj grzeje: 1. Krystyna Loska dziś. Nie uwierzycie jak wygląda legendarna spikerka. Ma 82 lata

2. Roksana Węgiel pokazała się na scenie w kombinezonie tak obcisłym, że wszyscy mogli dokładnie obejrzeć jej pupę. Przesadziła?

Wniosek o kredyt studencki można składać przez cały rok, natomiast umowa powinna zostać podpisana w ciągu 30 dni od momentu złożenia wniosku. Można go złożyć w: PKO BP, Banku Pekao, a także w BPS i SGB-Bank oraz w zrzeszonych z nimi bankach spółdzielczych. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. REWOLUCJA w kodeksie pracy 2020. Te zawody dostaną podwyżki po kilkaset złotych
  2. Gwiazda TVN przeżyła horror. To, co robił jej ojciec jest straszne
  3. Samotny tata nie radził sobie z włosami małej córki. Wtedy podjął krok, o którym w życiu nikt by nie pomyślał
  4. Poszła z kotem do weterynarza, bo co miesiąc rodził młode. Jego diagnoza zwaliła ją z nóg
  5. Oświadczał się swojej dziewczynie. Wtedy wyznała mu tajemnicę, którą ukrywała przed nim od 15 lat, a jego aż zatkało  

Źródło: fakt  

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News