Do afery doszło na Uniwersytecie Łódzkim. Studenci dziennikarstwa otrzymali wiadomość, która jasno sugerowała, że mogą zaliczyć praktyki w zamian za pomoc w kampanii dr matematyki Katarzyny Lubnauer, czyli łódzkiej jedynki partii Nowoczesna.

„Dr matematyki UŁ Katarzyna Lubnauer poszukuje chętnych do udziału w jej kampanii wyborczej. Kto z Państwa chciałby bliżej przyjrzeć się kampanii wyborczej, może się skontaktować z dr Lubnauer przez FB lub stronę internetową. Udział w kampanii wyborczej może być zaliczony jako praktyki z PR” – taką wiadomość otrzymali studenci dziennikarstwa na Uniwersytecie Łódzkim. Tym samym doszłoby do niedopuszczalnego skandalu, czyli zaliczania praktyk przez pomoc w kampanii wyborczej. E-mail wysłany został z konta kierownik Zakładu Teorii i Praktyki Komunikacji.

Sama zainteresowana zaprzecza, że oferowała praktyki, choć nie ukrywa, że namawiała do udziału w jej kampanii chociażby na Facebooku.

– Nie ma możliwości zaliczenia praktyk poprzez udział w kampanii wyborczej czy politycznej. Wykorzystywanie studentów do działalności politycznej jest niedopuszczalne – powiedziała i wydała oświadczenie.

OŚWIADCZENIE

W związku z informacjami dotyczącymi zachęcania wolontariuszy do udziału w mojej kampanii wyborczej oświadczam, że: – przed wysłaniem maila jego autorka nie zapytała mnie o zdanie na temat oferty zaliczenia praktyk w zamian za udział w mojej kampanii, ani nawet nie poinformowała mnie o swojej inicjatywie. Nie jestem w stanie dowiedzieć się, co nią kierowało, ponieważ obecnie przebywam za granicą. – studentów, którzy zgłosili się do mnie w tej sprawie informuję, że szukam wolontariuszy, ale o żadnym zaliczaniu zajęć nie może być mowy. – uważam, że wykorzystywanie zależności, szczególnie takiej, jaka występuje między wykładowcą a studentem, aby zachęcać do zaangażowania się w kampanię polityczną, łamie podstawowe standardy etyczne obowiązujące zarówno naukowców, jak i polityków. Z poważaniem Katarzyna Lubnauer

źródło: dzienniklodzki.pl

...

Zobacz również