Strzelanina w Holandii! Są ranni, sprawca poszukiwany przez antyterrorystów

Strzelanina w Holandii! Są ranni, sprawca poszukiwany przez antyterrorystów Źródło: .

Strzelanina w Holandii. Jak podają media, w tramwaju padły strzały i jest wielu rannych. Sprawca wciąż nie został złapany i jest poszukiwany przez oddział antyterrorystów.

Strzelanina w Holandii. Jak podają media, w jednym z najbardziej ruchliwych miejsc w Utrecht doszło do ogromnej tragedii. Napastnik niespodziewanie zaczął strzelać w tramwaju, a jego działania mogły mieć charakter terrorystyczny. 

Zgodnie z zeznaniami świadków, sprawca strzelał "jak szalony", a całe zdarzenie miało miejsce przy węźle komunikacyjnym 24 Oktoberplein w dzielnicy Kanaleneiland położonej w zachodniej części miasta.

Strzelanina w Holandii. Trwają poszukiwania napastnika

Zgodnie z doniesieniami mediów, na miejscu pracuje już policja oraz służby ratunkowe. Nad terenem latają trzy śmigłowce, a cały obszar przeszukuje jednostka antyterrorystyczna. Napastnika wciąż nie udało się złapać, gdyż zbiegł z miejsca zdarzenia. Portal Rtvutrecht.nl informuje, że trwają poszukiwania czerwonego samochodu, którym sprawca może się poruszać. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Bilans ofiar wciąż nie jest znany

Wciąż nie podano bilansu ofiar po masakrze, do jakiej doszło w Holandii. Media informują o kilku osobach rannych, a w internecie pojawiły się nieoficjalne informacje, że jedna osoba nie żyje. Tego faktu jednak wciąż nie potwierdziły żadne służby. 

Zgodnie z najnowszymi informacja wprowadzono najwyższy stopień zagrożenia terrorystycznego, a wszystkie szkoły w Utrecht zostały zamknięte. 

Będziemy obserwować sytuację na bieżąco i informować o dalszym rozwoju sytuacji. 

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News