Wpis na Facebooku Janusza Kijowskiego, stryja lidera KOD-u, wzbudził kontrowersje wśród internautów. Autor w mocnych słowach krytykuje osoby, które sprzeciwiają się inicjatywie.”Pozbawieni ciekawości świata i języków, pracują za marne grosze albo pobierają głodowe zasiłki” – pisze w emocjonalnym wpisie.

Marsze KOD-u cieszą się coraz mniejszą popularnością. Podczas ostatniego marszu zostało to zauważone nawet przez reporterów TVN24, którzy w relacji opisywali, że tłum ludzi składa się w dużej mierzę z turystów zaglądających z ciekawości.

Być może to przyczyniło się do powstania emocjonalnego wpisu, w którym Kijowski zapowiada trudne czasy dla KOD-u. Jego zdaniem Polacy wolą obietnice i przyzwolenie dla pogardy niż demokrację liberalną. Z pogardą opisuje osoby, do których nie przemawiają postulaty ruchu społecznego. Twierdz, że te osoby są niewykształcone, biedne i pozbawione ciekawości świata. Kijowski uważa, iż w przypadku porażki inicjatywy społecznej pozostają mu tylko marsze i wspomnienie 25-lat Wolności.

kodziści

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu:

wk źródło:niezalezna.pl

...

Zobacz również