Pociągnął na strychu za dziwny sznurek. Następne sekundy zapamięta do końca swojego życia

Pociągnął na strychu za dziwny sznurek. Następne sekundy zapamięta do końca swojego życia Źródło: Facebook

Strych w domu położonym w mieście Libouch miał skrywać tajemnicę. Rudi Schlattner, który zapragnął odzyskać dom swojego ojca, dowiedział się, że ten przed tym jak III Rzesza przegrała wojnę ukrył na dachu kilka skarbów. Kiedy Schlattner wszedł na dach zabytkowej posesji i szarpnął za sznurek, okazało się, że jego tata mówił prawdę.

Każdy strych jest miejscem wielu sekretów i pamiątek składowanych przez pokolenia. Rudi Schlattner usłyszał od swojego ojca, że ten, opuszczając teren dzisiejszych Czech po wojnie, ukrył w ich dawnym domu rodzinnym wiele skarbów. Kiedy Niemiec po latach powrócił do posiadłości i wszedł na dach pomieszczenia, okazało się, że jego tata mówił prawdę. Takie znaleziska są prawdziwą rzadkością.

Strych był miejscem kryjówki dla skarbów przez lata. Ta chwila zmieniła życie Niemca

Kiedy Niemiec próbował odzyskać swój dom, usłyszał od władz miasta Libouch, że nie jest to możliwe, ponieważ na terenie starej, poniemieckiej willi znajduje się obecnie przedszkole. Urzędników zainteresowała jednak informacja o tym, że na poddaszu budynku może znajdować się wielki skarb, porzucony tutaj tuż po drugiej wojnie światowej.

Urzędnicy wpuścili Niemca na strych pomieszczenia i pokazał on im dziwnie wyglądającą lukę w ścianie, którą otworzyć było można wyłącznie za pomocą starego sznurka. Kiedy Schlattner pociągnął za niego, okazało się, że strych skrywa dużo eksponatów. Wśród znalezionych przedmiotów znajdowały się chociażby książki, zabawki, farby, obrazy, narty, a także ubrania z epoki.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Niemiec nie mógł zatrzymać pamiątek

Niestety, Schlattner, który bardzo chciał odzyskać przedmioty, wyjechał z Czech niczym. Tamtejsze prawo zakazuje zwrotu poniemieckiej własności. Pamiątki rodzinne Niemca trafią najprawdopodobniej do któregoś z muzeów, gdzie będą nie lada atrakcją.

Dzisiaj grzeje: 1. Agnieszka Chylińska ma sławnego brata. Nie uwierzycie jak wygląda, są tacy sami
2. Pilny alarm w całym powiecie, chłopiec nie żyje! Trwają poszukiwania zabójcy

- Przedmioty zostaną zmagazynowane w bezpiecznym miejscu. To było niesamowite, jak wiele rzeczy zmieściło się w tak niewielkiej przestrzeni. Zajęło nam ponad godzinę, aby wydobyć to wszystko - komentował kustosz lokalnego muzeum.

- Myśleliśmy, że pewnego dnia tutaj powrócimy, odnajdziemy nasz dom i odzyskamy naszą własność – powiedział rozgoryczony Schlattner.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Takiej promocji w Rossmannie jeszcze nie było. Dwa produkty za darmo
  2. Rząd uregulował zasady dotyczące trzynastek. Ważne informacje dla emerytów
  3. Bardzo smutne informacje o Andrzeju Grabowskim. Współczujemy
  4. Kiedyś nazywano ją najbrzydszą kobietą świata. Internauci oniemieli słysząc czym się dzisiaj zajmuje
  5. Przepis na kotlet schabowy Magdy Gessler rozsadza podniebienie rozkoszą! A przecież jej sztuczka jest bardzo prosta, każdy może ją zrobić  
                                                                                                                                                                    źródło: lolmania
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News