Strona rządowa ATAKOWAŁA użytkowników! Doszło do włamania

Strona rządowa ATAKOWAŁA użytkowników! Doszło do włamania

W dobie coraz większej cyfryzacji coraz częstsze są przypadki ataków na witryny rządowe. Właśnie do takiej sytuacji doszło w środę na stronie rodzina.gov.pl. Problem został zauważony przez użytkowników Wykopu, którzy szybko podjęli temat.

W mediach coraz częściej ukazywane są problemy związane z atakami na strony rządowe. Taki proceder może się wiązać z kolosalnymi stratami. Każdy taki przypadek tylko utwierdza w przekonaniu, że korzystając z internetu, trzeba być bardzo czujnym, bez względu na to, z jakich witryn korzystamy. Dzisiaj ofiarą hakerów padła strona rodzina.gov.pl. Problem związany z tą witryną szybko został zauważony przez użytkowników portalu Wykop.pl. Natychmiastowo podjęli dyskusję, dotyczącą analizy ataku. Dzielili się między sobą zrzutami ekranu.

Rządowa strona rodzina.gov.pl zaatakowana

Internauci zwrócili uwagę na to, że wchodząc na zaatakowaną stronę, użytkownik jest przekierowywany na wcześniej przygotowaną, szkodliwą witrynę z amerykańskim adresem IP. Strona ma przypominać informację o błędzie systemu. Niektórzy wspominają o pobieraniu podejrzanego pliku, inni zaś wskazują na odtwarzający się plik muzyczny informujący o infekcji komputera i jego konsekwencjach. Otwierana jest także strona do logowania. Na sam koniec przeglądarka zaczyna nas masowo przekierowywać, co wywołuje złudzenie, jakby z naszym komputerem faktycznie działo się coś złego. Cieszy jednak fakt, że całe przedsięwzięcie nie zostało przygotowane zbyt dobrze. Chodzi między innymi o komunikaty, które nie były w języku polskim. Dzięki temu mniejsza liczba osób dała się im oszukać. Takie sytuacje utwierdzają tylko, że trzeba być bardzo ostrożnym podczas korzystania z internetu. Coraz więcej stron jest atakowanych oraz coraz częściej pojawiają się osoby chcące się wzbogacić naszym kosztem w internecie. Witryna rodzina.gov.pl przez dłuższy czas była niedostępna ze względu na prowadzone naprawy. Prace zostały już zakończone i można na nowo z niej korzystać. Jednak wyczulamy, żeby nie tracić ufności podczas korzystania z internetu. Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Krwawa masakra na dworcu w Niemczech!
  2. Zaczęło się! Burze w całej Polsce, te miasta będą zalane
  3. Co się dzieje? Rosyjskie pociski na polskich plażach
źródło: msn.com
Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News