Prezydent Francji Emmanuel Macron grozi usunięciem Polski ze Strefy Schengen

Prezydent Francji Emmanuel Macron grozi usunięciem Polski ze Strefy Schengen Źródło: youtube.com/BFMTV

Strefa Schengen otworzyła zupełnie nowe możliwości przed krajami Europy. Czy jednak jednostkowe opinie polityczne mogą wpłynąć na jej kształt? Zdaniem prezydenta Francji Emanuela Macrona, tak.

Strefa Schengen liczy sobie ponad cztery miliony kilometrów kwadratowych i obejmuje niemal całą Europę. Otwarte granice i brak ceł, a także wspólna wymiana danych, ludności i współpraca służb dały zupełnie nowe możliwości dla krajów europejskich. Gigantyczny rynek zbytu bardzo szybko doceniły kolejne kraje i przedsiębiorstwa, wkładając swój wysiłek do rozwoju strefy. Polska przystąpiła do niej w 2007 roku i od tego czasu stała się kluczowym pośrednikiem w handlu ze Wschodem.

Prezydent Francji Emmanuel Marcon wprawił w zdumienie opinię publiczną całej Europy, kiedy to podczas jednego ze swoich wystąpień w mocnych słowach wypowiedział się na temat przymusu relokacji tak zwanych uchodźców. Jak się okazuje, prezydent, w razie nieposłuszeństwa innych państw członkowskich zamierza podjąć drastyczne kroki. Czy Polska jest zagrożona?

Strefa Schengen nie dla Polski? Tak twierdzi prezydent Francji

Emmanuel Macron w mocnych, aczkolwiek wymownych słowach odniósł się do problemu, który Francja ma z imigrantami z Afryki oraz południowo-zachodniej Azji.

- Lepiej mieć w tej strefie mniej państw. Nie chcę mieć w Strefie Schengen krajów, które są z tego zadowolone, kiedy chodzi o swobodny przepływ obywateli i dóbr, ale nie chcą przyjąć na siebie części ciężaru. Co to w ogóle za afera? - powiedział Emmanuel Macron, cytowany przez RMF24.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Jak się okazuje prezydent Francji chciałby wykluczyć ze strefy Schengen te kraje, które opierają się przymusowej relokacji. Wśród nich jest oczywiście Polska, a także Węgry. Przesłanie prezydenta jest bardzo jasne, jednak wiele osób natychmiast zaczęło zwracać uwagę na problemy, z którymi boryka się w tym momencie Francja. Tak zwany protest "żółtych kamizelek" trwa nieprzerwanie już niemal dwa miesiące, wywołując zamieszki na ulicach w których zginęło już kilkadziesiąt osób, a Emmanuel Macron do tej pory nie zaprosił protestujących do rozmów.

ZOBACZ TAKŻE

  1. Znana dziennikarka TVP została zamordowana przez swoją córkę. Ciało poćwiartowała na tysiąc kawałków. Ta zbrodnia wstrząsnęła całą Polską
  2. Piotr Polk NIGDY nie został ojcem. Dramat aktora odbija się na jego życiu: "Brak mi dzieci z mojej krwi..."
  3. Brawo, słowa jasnowidza Jackowskiego spełniają się co do joty. Niestety, teraz sprawdza się najgorsze
  4. Dzielny syn oddał życie za matkę. Uratował kobietę przed najgorszą możliwą sytuacją
  5. TVP przedstawiła fatalną prognozę pogody. Przez 3 dni będzie tak, że aż nas poderwało ze złości
  6. Wielkie zmiany w 500 plus stały się faktem. Sejm pod osłoną nocy zlikwidował kluczowe kryterium

źródło: RMF FM

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News