Kamera więziennego monitoringu zarejestrowała niecodzienne wydarzenia. Strażnik pilnujący czekających na proces więźniów dostał zawału. Więźniowie natychmiast wyważyli kraty i to co zrobili później zaskoczyło wszystkich. 

W jednym z więzień w Teksasie kamery uchwyciły niesamowitą sytuację. Pilnujący samotnie więźniów czekających na proces strażnik stracił przytomność i osunął się na ziemię.

Można by się spodziewać, że więźniowie wykorzystają okazję, by zbiec (strażnik miał przy sobie broń i klucze) jednak narażając swoje bezpieczeństwo (inni strażnicy mogli to odebrać jako próbę ucieczki i użyć broni) wyważyli kraty oddzielające ich od umierającego strażnika i krzykami wezwali pomoc.

Wreszcie do pomieszczenia wbiegło dwóch innych strażników, którzy początkowo nie wiedzieli o co chodzi. Zagonili więźniów do celi i rozpoczęli akcję reanimacyjną.

Więźniowie po publikacji w mediach nagrania z monitoringu stali się lokalnymi bohaterami. Pytani przez media dlaczego to zrobili, odpowiedzieli, że strażnik, który wymagał natychmiastowej pomocy jest dobrym człowiekiem i ratuje innym ludziom życie więc pomoc mu się należała.

https://www.youtube.com/watch?v=Yct0Acxrlqc

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu:

bh

...

Zobacz również