strażacy zniszczenia w całym kraju
Pixabay arembowski
Joanna Szwalikowska - 14 Października 2020

Niebywałe zniszczenia w całym kraju, tysiące interwencji strażaków. Żywioł uderzy również dzisiaj

Zeszłej doby w związku z sytuacją pogodową w całym kraju strażacy byli zmuszeni interweniować tysiące razy, przekazał w środę rzecznik komendanta głównego PSP. Ogromne zniszczenia głównie w południowej części kraju. Niestety, jak się okazuje, dzisiaj sytuacja nie będzie wyglądała lepiej.

Jak przekazał w środę rzecznik komendanta głównego PSP st. kpt. Krzysztof Batorski, cytowany przez Polsat News, ubiegłej dobry strażacy interweniowali 1137 razy w związku z sytuacją pogodową w całym kraju. Od północy jednak do godziny 6 rano, było kolejnych 1114 interwencji. Łącznie daje to ponad 2,2 tys. wyjazdów strażaków.

Disco polo wypadekPijany gwiazdor disco polo wjechał w kobietę na pasach. Leciała 20 m w powietrzu, jej stan jest krytycznyCzytaj dalej

Ogromne zniszczenia głównie na południu kraju, strażacy interweniowali tysiące razy

Najwięcej interwencji w ciągu ubiegłej doby miało miejsce w województwie śląskim - 291, małopolskim - 228 oraz na Mazowszu - 150, przekazał strażak, cytowany przez Polsat News. Głównie interwencje polegały na usuwaniu wiatrołomów, udrożnianiu szlaków komunikacyjnych oraz pompowaniu wody.

Od północy do godziny 6.00 na samym Śląsku straż pożarna musiała interweniować 332 razy. Na 21 stacja wodowskazowych zostały przekroczone stany alarmowe oraz ostrzegawcze. Wojewoda śląski jeszcze we wtorek po południu zdecydował się na ogłoszenie pogotowia przeciwpowodziowego w pięciu powiatach woj. śląskiego: bielskim, cieszyńskim, wodzisławskim, raciborskim, żywieckim i Bielsku-Białej. Niestety dzisiaj pogoda może być równie niebezpieczna.

Pogoda na dużym obszarze kraju będzie stwarzała zagrożenie. Prognozowane są bardzo silne opady deszczu oraz wiatr. Miejscami obowiązują ostrzeżenia Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej trzeciego stopnia. Niektórzy otrzymali również alert Rządowego Centrum Bezpieczeństwa.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Kobieta przeszła na dietę24-latka ważyła 300 kg. Postanowiła zmienić swoje życie, rok później była nie do poznaniaCzytaj dalej

Mieszkańcy województwa dolnośląskiego oraz opolskiego powinni spodziewać się dziś nagłych wezbrań rzek oraz potoków z uwagi na prognozowane intensywne opady. Możliwe będą podtopienia. RCB ostrzegło również mieszkańców woj. pomorskiego oraz części zachodniopomorskiego, alarmując o silnym wietrze.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie trzeciego stopnia przez intensywnymi opadami deszczu dla powiatu kłodzkiego w woj. dolnośląskim. Prognozowane opady mają wynieść od 90 do 110, lokalnie nawet 120 l/mkw. Najwyższych sum opadów należy spodziewać się we wschodniej części Kotliny Kłodzkiej.

Ostrzeżenia drugiego stopnia przed intensywnymi opadami deszczu obowiązują w woj.: wielkopolskim, dolnośląskim, opolskim oraz śląskim. Ogólna przewidywana suma opadów to 40 do 55 l/mkw,w niektórych powiatach woj. śląskiego może jednak spaść nawet do 140 l/mkw. Alarmy drugiego stopnia przed silnym wiatrem obejmują: woj. zachodniopomorskie i pomorskie.

Dzisiaj grzeje:

1. Mamy potwierdzenie, uciążliwy zakaz przedłużony do 27 października. Fatalne informacje dla wielu Polaków

2. Dodatkowe dni wolne przed 1 listopada? Miałyby zmniejszyć tłumy na cmentarzach, rzecznik zabrał głos

3. Nowe, potężne ognisko koronawirusa w Polsce. 1500 uczniów na kwarantannie, dramatyczne wieści

Ostrzeżenia meteorologiczne pierwszego stopnia przed intensywnymi opadami deszczu obejmują z kolei woj.: mazowieckie, warmińsko-mazurskie, podlaskie, kujawsko-pomorskie, lubuskie, wielkopolskie. Ostrzeżenia przed silnym wiatrem obowiązują w woj.: podlaskim, warmińsko-mazurskim, kujawsko-pomorskim oraz wielkopolskim. Pamiętajmy, by zachować szczególną ostrożność oraz śledzić komunikaty służb i rozwój sytuacji pogodowej.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Gwiazda "M jak miłość" opublikowała bardzo niepokojący wpis, fani zadrżeli. Wiemy, jak się teraz czuje
  2. Liga Narodów. Prawdopodobny skład reprezentacji Polski na mecz z Bośnią i Hercegowiną
  3. Lekarze nie mają już wątpliwości. Plotki się potwierdziły, doskonała informacja ws. koronawirusa
  4. Niestety, nie żyje kolejny pedagog zarażony koronawirusem. Nauczycielka miała tylko 45 lat
  5. Wicepremier wygadał się na żywo. Zdradził, kiedy zostaną wprowadzone kolejne obostrzenia, słuchacze zamarli
  6. Cudowny napar, który zrobisz w domu, zniweluje ból i obrzęki nóg. Wystarczy miesięczna kuracja i zapomnisz o problemie

Psychotest z liśćmiWybierz liść i poznaj swoją przyszłość. Odpowiedź zdradza, co czeka cię w najbliższym czasieCzytaj dalej

Źródło: Polsat News, TVN Meteo

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News