Strażniczki miejskie znęcały się nad nietrzeźwymi. Wszystko nagrywały telefonem

Strażniczki miejskie znęcały się nad nietrzeźwymi. Wszystko nagrywały telefonem Źródło: youtube.com/Bartosz Smoliński

Straż miejska ma w Polsce kontrowersyjną reputację. Wiele osób uważa, że działalność tej frakcji jest zbędna, a ta postawa strażniczki zdecydowanie nie polepszy ich opinii. Zachowanie funkcjonariuszek było skandaliczne, a wszystko znalazło się na nagraniach.

Straż miejska, choć powszechnie nie cieszy się sympatią społeczeństwa, ma pomagać policji w załatwianiu mniej wymagających zgłoszeń. Często jest odsyłana do przypadków pijanych, którzy znacznie nadużyły alkoholu i przeszkadzają innym osobom. Nawet wtedy funkcjonariusze powinni pamiętać o szacunku dla nietrzeźwych. To, co zrobiły te funkcjonariuszki, jest oburzające.

Straż miejska nie popisała się podczas kilku interwencji. Zupełny brak szacunku

Osoby, które upił się do nieprzytomności, potrafią być bardzo uciążliwe, jednak mimo to zasługują na otrzymanie pomocy i godne traktowanie. Szczególnie powinny o tym pamiętać wszelkie służby, które mają styczność z takimi osobami częściej niż inni, w tym straż miejska.

Jak się okazuje, nawet profesjonaliści zapominają o tak podstawowych prawach. Krewny jednej z funkcjonariuszek odnalazł w komputerze nagrania, które pokazywały, w jaki okropny sposób traktowały pijane osoby, którym miały pomóc. Filmiki zostały upublicznione, aby pokazać karygodne zachowanie.

Do wszystkich zdarzeń doszło w Luboniu koło Poznania. Na filmikach widać, jak mundurowe poniżają osoby nietrzeźwe, są wobec nich wulgarne, a do tego cały czas się śmieją. Język, jakiego używały strażniczki, jest szczególnie oburzający. Nikt nie powinien zwracać się do drugiej osoby w ten sposób, a przede wszystkim funkcjonariusz na służbie. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Strażniczki miejskie wyżywały się na pijanych osobach. Nie przebierały w słowach

Na kilku nagraniach słychać, jak funkcjonariuszki odnoszą się do nietrzeźwych ludzi: "Leż, bo cię w skrzynkę wpakujemy" czy "Weź te nogi, bo wyjdę i ci wpi****lę" to tylko niektóre z nich. Zachowanie mundurowych było do tego bardzo brutalne, używały zdecydowanie zbyt dużo siły, aby poruszyć pijane osoby.

- Ta k*rwa puściła bąka. Przestajesz chrapać, raz, raz, raz... Ja pie***lę. Ale cuchniesz, tej. Obstawiam, że k*rwa, z cztery promile będzie miał - stwierdziła jedna z nich.

- Nie wiem ile, ale za chwilę się porzygam, k..., i na niego haftnę - dodaje.

Podczas wypowiadania tych słów filmowały niczego nieświadomego mężczyznę. Tego typu filmików jest dosyć dużo, a pierwszy z nich pochodzi z czerwca 2015 roku. Oznacza to, że straż miejska nie zorientowała się, że przynajmniej dwie kobiety w ich szeregach zachowują się w tak odrażający sposób.

Warto przyglądać pracy służb mundurowych i zwracać uwagę, gdy wyraźnie przekraczają swoje uprawnienia lub nie okazują szacunku innym ludziom. Należy eliminować takie zachowania, bowiem służby mundurowe powinny być oparciem dla społeczeństwa, a nie kolejnymi oprawcami.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Polak pobił 80-letnią mamę. Powód, dla którego to zrobił, doprowadza do płaczu
  2. Jakie wykształcenie ma Beata Szydło? Ta informacja może was zaskoczyć
  3. Wstrząsająca informacja TVP. Trwa dochodzenie przeciw żonie zabitego Adamowicza
  4. Dumny Andrzej Duda przekazał radosną nowinę dot. córki. Do Pałacu napływają gratulacje z całej Polski
  5. Kwota emerytury abp Głódzia poraża. Oszałamiające pieniądze
  6. W mediach Rydzyka doszło do ataku na produkcję Sekielskiego. Plaga pedofilii w Kościele nazwana wymysłem medialnym

Źródło: Gazeta Wyborcza

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News