Strażnicy miejscy odholowali samochód niepełnosprawnej. Powód? Brzmi jak żart

Strażnicy miejscy odholowali samochód niepełnosprawnej. Powód? Brzmi jak żart Źródło: youtube.com/ ZJP-TV

Straż miejska skompromitowała się na oczach wszystkich mieszkańców Warszawy. Funkcjonariusze miejscy odholowali auto osoby niepełnosprawnej z kuriozalnego powodu, który budzi politowanie. Takich powodów do wstydu pracownicy służby nie mieli już dawno.

Straż miejska w Warszawie będzie miała się z czego tłumaczyć. Funkcjonariusze służb postanowili zrobić coś całkowicie nieprzewidywalnego i upokarzającego. Zabranie auta osobie niepełnosprawnej było podyktowane tak nielogicznymi czynnikami, jakie są po prostu nie do wyobrażenia. Relacja córki osoby pokrzywdzonej przez strażników miejskich jest wstrząsająca.

Straż miejska dopuściła się kompromitacji

Do sytuacji, w trakcie której niepełnosprawna utraciła kierowany przez siebie pojazd, doszło pod domem jednej z mieszkanek stolicy. Kobieta zajmowała swoim autem miejsce dla niepełnosprawnych. Z racji orzeczenia o możliwości korzystania z parkingów uprzywilejowanych, Warszawianka nie spodziewała się, że jej pojazd mógł zostać odholowany. Na jej nieszczęście, strażnicy miejscy, którzy patrolowali okolicę, nie zauważyli oznaczeń umieszczonych na aucie i zdecydowali się na jego odholowanie.

- Dziś rano myśleliśmy, że mojej mamie, która ma orzeczenie o niepełnosprawności (po operacji bioder) i samochód z niebieską kartą parkingową, ukradli tenże samochód z miejsca dla niepełnosprawnych pod jej domem. Po całym dniu prób dodzwonienia się na policję (na komendę główną się dodzwoniła, ale nawet nie zapytali o szczegóły, tylko kazali się kontaktować z dzielnicową komendą), wsiadła w komunikację i dowlokła się na komendę – napisała oburzona internautka.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Służby nie chciały pomóc niepełnosprawnej

Mimo że do pomyłki doszło przez niedopatrzenie ze strony strażników, to nie chcieli oni przyznać się do winy i stwierdzili, że wydadzą samochód niepełnosprawnej dopiero wtedy, gdy sama zgłosi się na komisariat. Jakby tego było mało, policjant słuchający historii mieszkanki Warszawy kazał jej się pośpieszyć, żeby uniknęła kary za przetrzymywanie pojazdu na policyjnym parkingu,

- Na pytanie, czy samochód zostanie jej odstawiony na miejsce, powiedzieli, że nie, że sama (niepełnosprawna) musi sobie po niego pojechać!!! O odszkodowaniu to nawet nie ma mowy, choć mama straciła cały dzień pracy + stres + droga na komendę. Mało tego, policjant poradził jej, żeby się pospieszyła z odbiorem samochodu, bo inaczej zostaną jej doliczone opłaty za parking!!! – opisywała zbulwersowana mieszkanka Warszawy.

ZOBACZ TAKŻE: 

  1. Polacy są w szoku. Takiego zachowania po Andrzeju Dudzie nikt się nie spodziewał. Nawet Tomasz Lis nie krył ZACHWYTU!
  2. Największa tajemnica Wodeckiego wyszła na jaw dopiero po jego śmierci! Wiele osób nie uwierzy, że muzyk mógł zrobić coś takiego
  3. Zdecydowana reakcja Watykanu w związku ze strasznym pożarem katedry Notre Dame
  4. Oby Gwiazdowski się mylił. "Emeryci pobiorą pieniądze na leki ze skarbonek wnuków"
  5. Wstrząsające wyznane uczestniczki "Big Brothera" o śmierci mamy. Stoczyła dramatyczną walkę z ojcem
  6. Początek przełomu w leczeniu nowotworu? Lek oparty na szczepionce

Źródło: Na Temat

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News