Straż miejska powinna zostać zlikwidowana
Andrzej Iwanczuk REPORTER EAST NEWS
Irmina Jach - 21 Października 2020

Czy jesteście za zlikwidowaniem straży miejskiej?

Straż miejska, według wielu Polaków, nie jest niezbędna do prawidłowego funkcjonowania systemu prawnego. Pytanie o zasadność tego rodzaju służby, od wielu lat budzi wiele wątpliwości. Niektóre samorządy zdecydowały się na oddanie kompetencji strażników funkcjonariuszom policji. Inne wciąż utrzymują posterunki. Uważacie, że straż miejska powinna zostać zniesiona?

Straż miejska jest często likwidowana przez samorządy, które chcą uniknąć dodatkowych kosztów, jakie należy wypłacać pracownikom pełniącym służbę. Zważywszy na fakt, że strażnicy miejscy wykonują zadania zbliżone do tych, które leżą w kompetencjach policjantów, zasadność istnienia dodatkowej służby często poddawana jest w wątpliwość. Uważacie, że straż miejska powinna zostać zlikwidowana?

Klamka zapadła. Premier właśnie potwierdził, ogromna zmiana dla wszystkich seniorówKlamka zapadła. Premier właśnie potwierdził, ogromna zmiana dla wszystkich seniorówCzytaj dalej

Straż miejska powinna zostać zlikwidowana?

Straż miejska cieszyła się niegdyś ogromnym szacunkiem wśród Polaków. Dziś zdaje się powoli przechodzić do historii. Kompetencje pracowników są stosunkowo niewielkie i pozwalają na ograniczone interwencje. Obywatele znacznie częściej decydują się na wzywanie na pomoc policjantów. Wiele osób zastanawia się więc, czy poświęcanie funduszy na strażników jest jeszcze uzasadnionym wydatkiem.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Dariusz Gnatowski przeszedł w życiu prawdziwą gehennę. W wywiadzie nie ukrywał swojego bóluDariusz Gnatowski przeszedł w życiu prawdziwą gehennę. W wywiadzie nie ukrywał swojego bóluCzytaj dalej

Straż miejska cieszyła się niegdyś ogromnym szacunkiem wśród obywateli naszego kraju. Obecnie zdaje się powoli przechodzić do historii. Kompetencje funkcjonariuszy są stosunkowo niewielkie i pozwalają wyłącznie na ograniczone interwencje. Obywatele w kryzysowych sytuacjach znacznie częściej decydują się na kontakt z policją.

Wiele osób zastanawia się czy poświęcanie środków finansowych na rzecz strażników jest jeszcze uzasadnionym wydatkiem. Pieniądze, które są przeznaczane na pensje pracowników miejskich, mogłyby zostać przeznaczone na przykład na pokrycie braków sprzętowych, z którymi boryka się polska policja.

Dzisiaj grzeje:

1. Z ostatniej chwili: Właśnie zapadła decyzja dot. zamknięcia cmentarzy na Wszystkich Świętych

2. Uczniowie podstawówek przejdą na naukę online. Premier właśnie wydał oświadczenie

3. Naukowcy apelują do Polaków: zacznie się już 3 grudnia. Czarny scenariusz może spełnić się na naszych oczach

Strażnikom miejskim przypisuje się obecnie głównie obowiązki takie jak wlepianie mandatów i zakładanie blokad na koła za złe parkowanie i zbyt szybką jazdę. Straż miejska oskarżana jest o dublowanie tego, co robi policja, a wysokie koszty utrzymania nie są adekwatne do niskiej skuteczności. Uważacie, że ten zawód powinien przejść do przeszłości?

Najlepsze newsy dnia:

  1. Nawet 2 tysiące złotych nowej emerytury. Wystarczy spełnić jeden warunek, chodzi o zwierzęta
  2. Wyciekły wyniki badań Arkadiusza Milika. Jego stan jest niepokojący
  3. Kim jest żona Dariusza Gnatowskiego? Zdradziła, jaki był naprawdę
  4. Sąsiedzi przerwali milczenie ws. ojca małej Madzi. Niewiarygodne, co zrobił po jej śmierci
  5. Z ostatniej chwili: Nie żyje Dariusz Gnatowski, "Boczek" z Kiepskich
  6. Tajemniczy ładunek chińskiego myśliwca. Eksperci nie mogą uwierzyć, co mógł przenosić [wideo]
  7. Mizeria też może być arcydziełem, orzeźwienie i zachwyt gwarantowane. Wystarczył jeden dodatek, efekt zwala z nóg


Ujawniamy: rodzina z programu Ujawniamy: rodzina z programu Czytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News