Straszny wypadek przekreślił wszystko. Cała Polska walczy o uratowanie życia aktorki

Straszny wypadek przekreślił wszystko. Cała Polska walczy o uratowanie życia aktorki

Joanna Turkowska jest wspaniałą aktorką, która ulegała potwornemu wypadkowi. Artystka wciąż walczy o życie będąc w śpiączce. Teraz Polacy postanowili wesprzeć ją w tej nierównej walce.

Joanna Turkowska jest aktorką, którą większość osób może znać z serialu "Korona królów". Jednak gra w teatrze i przed kamerą nie były jej jedynym zajęciem. Gwiazda postanowiła również zaangażować się w nauczanie kolejnego pokolenia polskich aktorów. Niestety, podczas jednej z prób do spektaklu dyplomowego jej studentów wydarzył się makabryczny wypadek. Turkowska przez to wydarzenie wciąż pozostaje w śpiączce i nie wiadomo, czy uda jej się obudzić.

Joanna Turkowska walczy o swoje życie

W owym spektaklu była scena walki na szable. Podczas próby tego elementu przedstawienia jedna z szabel nie wytrzymała i rozpadłą się na kawałki. Element, który oderwał się od rękojeści, wbił się w głowę aktorki w części skroniowej. Jej podopieczni natychmiast udzielili 40-latce pomocy oraz wezwali pogotowie, które na sygnale zabrało Turkowską do szpitala. Aktorka przeszła dwie poważne operacje, gdy tylko dotarła do placówki medycznej. Całe zdarzenie miało miejsce jeszcze w czerwcu, co daje nam 3 miesiące spędzone przez aktorkę w szpitalnym łóżku, będąc cały czas w stanie śpiączki. Turkowska ma dodatkowo sparaliżowaną lewą stronę ciała. Jej rodzina i przyjaciele wciąż nie mogą uwierzyć w to, co się stało.

Zbiórka dla Joanny Turkowskiej

Kobieta wymaga profesjonalnej rehabilitacji, która jest bardzo droga, dlatego zdecydowano się na zorganizowanie zbiórki, aby jak najbardziej pomóc aktorce w powrocie do zdrowia. W całą akcję zaangażował się nawet Zbigniew Hołdys, którego studentką była właśnie Joanna Turkowska. - Kochani, walczymy o przywrócenie do życia Joanny Turkowskiej, mojej byłej studentki w Szkole Filmowej, wspaniałej edukatorki, którą w nieszczęśliwy sposób uderzyło ostrze szpady podczas zajęć… Ciułamy na czas czekania w kolejce do Budzika. Proszę - pisze Zbigniew Hołdys. Na portalu Facebook powstał specjalny profil, który ma na celu przedstawienie tragicznej historii aktorki oraz zachęcenie Polaków do pomocy. Na szczęście chętnych nie brakuje, jednak do osiągnięcia zamierzonej kwoty, czyli 180 tysięcy złotych, jeszcze dużo brakuje. Do tej pory udało się zebrać ponad 20 tysięcy, jednak to wciąż za mało. Rodzina i przyjaciele aktorki zachęcają do pomocy, uświadamiając, że w takiej sytuacji liczy się dosłownie każda złotówka. - Jedna chwila, moment... próba spektaklu teatralnego, do którego Joanna przygotowywała swoich studentów. I ten koszmarny wypadek... Pojedynek na szpady, rękojeść oddziela się od ostrza, a to trafia prosto w głowę Joanny... Od tego dnia nie mamy z nią kontaktu, Joanna przeszła natychmiast dwie operacje, ma sparaliżowaną lewą połowę ciała, jest w śpiączce. Widzimy, że robi postępy, ale koszt profesjonalnej rehabilitacji to ogromna kwota. Proszę, pomóż nam obudzić Joannę! - czytamy na stronie zbiórki.  1. Wojna gwiazd TVN trwa. Rusin do Majdana: Obrzydliwie mnie obraziłeś
  2. Polacy mieli do Wojciechowskiej prośbę. Ta nie wytrzymała i wpadła w furię
  3. Violetta Villas zmarła w okropnych warunkach. Nie wszystko było wiadomo od razu
źródło: fakt.pl Następny artykuł