Ta gwiazda kabaretu to uwielbiany przez wielu satyryk polskiej sceny kabaretowej. Słynący z olbrzymiego poczucia humoru i dystansu do siebie gwiazdor ujawnił właśnie, że może cierpieć na wyjątkowo rzadką chorobę. Przez nie miał dać sobie zrobić przerwę od kabaretu.

Wszystkim zdarza się czasami sytuacja, w której nie rozpoznajemy kogoś, kto sprawia wrażenie, że doskonale nas zna. Problem zaczyna się jednak wtedy, gdy takie sytuacje zdarzają się komuś bardzo często. Z takim problemem borykać się ma Andrzej Grabowski.

Niektórzy uważają mnie przez to za niezbyt kulturalnego. Dość często zdarza mi się, że nie powiem dzień dobry komuś, z kim niedawno miło sobie gawędziłem – tłumaczył.

Problemy z pamięcią gwiazdy kabaretu

Gwiazda kabaretu tłumaczyła to olbrzymimi problemami z zapamiętywaniem twarzy. Taka sytuacja może wskazywać na zaburzenie o nazwie prozopagnozja. Jest to zaburzenie percepcji wzrokowej polegające na upośledzonej zdolności rozpoznawania twarzy osób znajomych lub widzianych już osób, a w niektórych przypadkach także ich wyrazu emocjonalnego. Według badań naukowców dolegliwość ta ma podłoże genetyczne. Cierpi na nią około dwóch procent populacji.

ZOBACZ TAKŻE: Niezwykle rzadka choroba niszczy życie dziewczyny

Jak informuje portal film.wp.pl, na podobne zaburzenie cierpi również aktor Wiesław Gołaś. W środowisku aktorskim znana jest historia gdy, podczas występów w Australii, za kulisami odwiedziła go starsza pani.

Mówi do mnie: „Wiesiu, nie poznajesz mnie?”. Nie wiedziałem, co zrobić w tej sytuacji, żeby nie wyjść na zarozumialca i nie obrazić jej, więc udawałem, że ją znam – opowiadał aktor, który chwile później dowiedział się, że chodził ze starszą panią do szkoły.

Kontrowersyjny rozwód

Niedawno media obiegła informacja o kontrowersjach wokół rozwodu Andrzeja Grabowskiego z charakteryzatorką Anitą Kuszewską. Gwiazda kabaretu nie chciała zgodzić się na podział majątku, jakiego żądała jego była żona. Warto dodać, że Kuszewska bardzo niedawno przeżyła udar a pieniądze – jak twierdzi – są jej potrzebne na leczenie oraz edukację ich córki.

ZOBACZ TAKŻE: Dramat żony Grabowskiego. Ujawnia koszmarną prawdę o aktorze

Źródło: film.wp.pl

Gwiazdy, których karierę PRZEDWCZEŚNIE przerwała śmierć


Najlepsze filmy wszech czasów: Dzieło Polaka W CZOŁÓWCE rankingu!

...

Zobacz również