Cała Warszawa jest zablokowana! Strajk taksówkarzy sparaliżował stolicę
Bartłomiej Chudy - 18 Października 2018

Cała Warszawa jest zablokowana! Strajk taksówkarzy sparaliżował stolicę

Strajk w Warszawie. Do grona protestujących w stolicy dołączyli dziś taksówkarze. W samo południe zebrali się przed Cmentarzem Północnym w Warszawie, do końca nie ujawnili też trasy przejazdu. Ich protest związany jest z działaniem "nielegalnych przewoźników". 

Strajk w Warszawie może na dobre sparaliżować dziś komunikację w stolicy. To nie pierwszy taki protest środowisk i korporacji taksówkarskich. Podobnie jak przed rokiem zarzucają oni urzędnikom "bezczynność" w związku z działaniem "nielegalnych" przewoźników". Oficjalny komunikat odnosi się do prywatnych przejazdów organizowanych przez Ubera czy Taxify.

Trwa strajk w Warszawie. Taksówkarze przeciw kierowcom z aplikacji

- Niezmiennie od lat protestujemy przeciwko nielegalnym przewoźnikom. Ludziom, którzy okradają nas każdego dnia. Ale także ludziom, którzy okradają WAS każdego dnia. Nie płacą podatków, nie płacą ZUS-u. Czyli nie płacą na drogi, służbę zdrowia, szkoły, przedszkola. A ze wszystkiego korzystają - czytamy w warszawskim serwisie tvn24.pl.  

Relacja ze stolicy

Protest rozpoczął się od Cmentarza Północnego, gdzie spotkało się środowisko taksówkarzy. Później przejechali oni ulicami stolicy. Ich trasa nie była jasna do samego końca. Protest będziemy aktualizowali, w zależności od biegu wydarzeń. Reporterzy TVN24 dostrzegli na miejscu kilkaset taksówek, nie tylko z Warszawy, ale Poznania czy Łodzi. Poruszają się w zwartej kolumnie. Z nieoficjalnych przecieków wynika, że będą poruszać się na południe, w stronę budowanej obwodnicy Warszawy. Dowiadujemy się również, że popołudniu miasto nie powinno stanąć przez ich kolumnę.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ
Studia12 kierunków studiów, które gwarantują WYSOKIE zarobkiCzytaj dalej
- Chcieliśmy w jak najmniejszym stopniu uprzykrzać życie warszawiakom, dlatego przejazd zaplanowaliśmy po porannym szczycie komunikacyjnym, a przed popołudniowym - czytamy na stronie Związku Zawodowego Taksówkarzy "Warszawski Taksówkarz". Rok temu protestowi taksówkarzy towarzyszyły ogromne emocje. Do tego stopnia, że jeden z nich zastosował wobec dziennikarki radiowej... gaz pieprzowy. Doszło do szarpaniny. Taksówkarz próbował uciec z miejsca zdarzenia, ale pracownica radia spryskała wnętrze jego samochodu gazem. Wezwano policję.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Służby dorwały żonę prezydenta! „Za słowa o Strajku Kobiet”
  2. Warszawa: Dziennikarze zaatakowani przez strajkujących taksówkarzy
  3. Meghan Markle jest W CIĄŻY! Dziecko przyjdzie na świat WIOSNĄ!
  4. Chcesz by twój pies żył długo? Musisz pamiętać o tych paru rzeczach
  5. Będzie ogromny strajk głodowy. „Wyczerpaliśmy możliwości dialogu”
GucwińscyKiedyś wielkie gwiazdy telewizji, a dziś? [ZDJĘCIA]Czytaj dalej
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News