Taksówkarz zaatakowany przez taksówkarzy. Bo nie chciał blokować miasta

Taksówkarz zaatakowany przez taksówkarzy. Bo nie chciał blokować miasta Źródło: Fot. Twitter/Maciej Sztykiel

Strajk taksówkarzy sparaliżował całą Warszawę. Ulicę są zablokowane, protestują setki kierowców, teraz jednak uwagę wszystkich przykuła inna, zadziwiająca informacja. Jeden z taksówkarzy został zaatakowany przez kolegów po fachu, a wszystko przez to, że nie chciał przyłączyć się do strajku i zablokować stolicy.

Strajk taksówkarzy, który ma miejsce dziś w Warszawie, określany jest jako jeden z największych protestów, jaki do tej pory został zorganizowany przez tę grupę zawodową. Bierze w nim udział tak wielu kierowców taxi, że sparaliżowane zostało całe centrum stolicy oraz wiele dróg dojazdowych. Protestujący przyjeżdżali na miejsce zarówno własnymi samochodami, jak i zorganizowanymi w tym celu autokarami. 

Teraz jednak wszystkie media rozpisują się o wydarzeniach z centrum z całkiem innego powodu. Okazuje się, że strajk taksówkarzy przerodził się w pokaz otwartej nienawiści. Jeden z kierowców taxi właśnie został zaatakowany przez kolegów po fachu tylko dlatego, że nie chciał wziąć udziału w proteście i wraz z nimi blokować stolicy. Całe zdarzenie zostało nagrane, konieczna była interwencja policji. 

Taksówkarz zaatakowany przez strajkujących kolegów z branży

Dziś wszystkie polskie media rozpisują się na temat protestu, który sparaliżował stolicę. Utrudnienia trwają od samego rana i doprowadzają do białej gorączki tysiące mieszkańców Warszawy, jednak kierowcy taxi są przekonani o słuszności swoich działań. 

Teraz jednak cały kraj patrzy na strajk taksówkarzy z zupełnie innego powodu. Okazuje się, że protestujący zaatakowali swojego kolegę po fachu, który nie chciał wraz z nimi blokować ulic. Jego samochód został otoczony przez protestujących, którzy nie pozwalali mu swobodnie przejechać. Konieczna była na miejscu interwencja policji, która stanęła między taksówką, a agresywnymi strajkującymi, powoli torując drogę pojazdowi i umożliwiając mu wyjazd z tłumu. Nagranie z awantury obejrzeć możecie poniżej.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Dlaczego strajk taksówkarzy blokuje stolicę? 

Przypomnijmy, że strajk taksówkarzy wywołany jest ich oburzeniem na przyjęty przez rząd projekt nowelizacji ustawy o transporcie. Zgodnie z nim legalnie działać zaczną operatorzy aplikacji takich jak np. Uber, stanowiący konkurencję dla kierowców taksówek. 

- Domagamy się, aby państwo chroniło polskich przedsiębiorców i obywateli, a nie dostosowywało prawo do nielegalnych przewoźników z zagranicy - mówią przedstawiciele taksówkarskiej Solidarności oraz Związku Zawodowego Warszawskich Taksówkarzy, jak możemy przeczytać w "Rzeczpospolitej". 

Dziennik podkreśla także, że nie tylko Uber jest problemem taksówkarzy. 

- Pod nosem rośnie im potężna konkurencja w postaci car-sharingu - czytamy. 

Całe nagranie z ataku na taksówkarza niebiorącego udziału w proteście obejrzeć można TUTAJ

ZOBACZ TAKŻE: 

  1. Agnieszka Fitkau-Perepeczko z partnerem. Jest od niej o 41 lat młodszy! Nie uwierzycie kim jest!
  2. Siostra Wojciecha Szczęsnego ZGINĘŁA. Tragiczne okoliczności śmierć szokują do dziś
  3. TVP podało dramatyczną informację. Polak umierał na oczach bezsilnych lekarzy
  4. Przed chwilą miał miejsce najostrzejszy stosunek świata. 3 mężczyzn nie żyje, kobieta w szpitalu
  5. Dramat Waldusia z Kiepskich. "Jest zrozpaczony, nie wyobraża sobie życia"
  6. To jakieś szaleństwo. Media: 13-letni syn Anny Przybylskiej ma dziewczynę

Źródło: Radio ZET

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News