Strajk
.
Karol Zaborowski - 25 Kwietnia 2019

Już nie nauczyciele. Kolejna grupa zawodowa zapowiada strajk

Strajk nauczycieli to był dopiero początek. Słyszeliśmy już o niezadowoleniu ze strony pracowników socjalnych. Jednak teraz kolejna grupa zawodowa domaga się podwyżek i licznych udogodnień.

Strajk nauczycieli, który pokrył się zarówno z egzaminami gimnazjalnymi, jak i tymi pisanymi przez 8-klasistów był potężnym ciosem wymierzonym w polską oświatę. Nauczyciele podczas niego domagali się podwyższenia swoich płac za swoją odpowiedzialną pracę. Jednak sam rząd pozostawał głuchy na ich roszczenia, a to doprowadziło do tego, że oficjalnie ogłoszono zawieszenie strajku. Jednak teraz w ślady pedagogów idzie kolejna grupa zawodowa.

Czeka nas kolejny strajk?

Strajk nauczycieli zostanie zawieszony dokładnie w sobotę. ZNP dało premierowi Morawieckiemu czas do września, aby uporać się z problemami, jakie trapią polską oświatę. Bez wątpienia jest to ulga zarówno dla rządzących, jak i dyrektorów szkół, w których uczniowie już niedługo przystąpią do tegorocznych matur. Wszystko dlatego, że w tym roku egzamin dojrzałości stanął przed bardzo dużym znakiem zapytania.

Jednak nauczyciele nie są jedyną grupą zawodową, która walczy o wyższe płace. Słyszeliśmy również o pracownikach pomocy socjalnej, którzy również chcą podwyżek. Ich protest może zablokować możliwość przyjmowania wniosków na kolejną edycję programu 500 plus. Jednak jak na razie nie wiadomo jeszcze czy taki strajk będzie miał faktycznie miejsce.

Julia Wieniawa BaronSzczęka wam opadnie jak dowiecie się, z kim był wcześniej obecny chłopak Julii WieniawyCzytaj dalej

Mimo wszystko teraz pojawiła się kolejna grupa zawodowa, która zamierza walczyć o wyższe płace, a są nią pocztowcy. Każdy, kto chociaż raz w ostatnim czasie miał do czynienia z Pocztą Polską ten wie, że aktualna sytuacja tej spółki jest wprost w opłakanym stanie. Warunki pracy tam panujące są tak zniechęcające, że od dłuższego czasu brak chętnych na obsadzenie wolnych etatów.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

prognoza pogodyPył znad Sahary nad Polską! Prognoza pogody następne dniCzytaj dalej

Dlatego też pocztowcy chcą prowadzenia projektu "pocztowiec plus", który wprost nawiązuje do socjalnych programów PiS-u. Jednak nie jest to bezpodstawne nawiązanie, ponieważ pracownicy poczty chcą podwyżek właśnie w wysokości 500 złotych. Osobami, które miałyby zostać wykluczone z podwyżek, są pracownicy zarabiający powyżej 5000 złotych, a także członkowie zarządu i rady nadzorczej Poczty Polskiej.

Kolejnym punktem jest odzyskanie dobrego imienia pracowników poczty, ponieważ aktualna sytuacja sprawiła, że do pracy w punktach pocztowych zatrudniony może być dosłownie każdy.

- Kiedyś praca w Poczcie Polskiej to był powód do dumy (…) Dziś do pracy przyjmuje się w desperacji nawet osadzonych w zakładach karnych - czytamy w petycji.

Jak na razie do Sejmu wpłynęła petycja od osób przygotowujących się do strajku, a to nastąpi, jeżeli rząd nie zdecyduje się im pomóc.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wzrasta nasza świadomość w kwestii zdrowia i coraz bardziej o nie dbamy. Ale czy wiemy jak robić to dobrze?
  2. Agata Duda ma siostrę bliźniaczkę! To znana aktorka - wyglądają identycznie. Pospadacie z krzeseł jak to zobaczycie
  3. Córki Hanny Lis są ZNIEWALAJĄCO piękne! Urodą zmiażdżyły nawet córki Kingi Rusin!
  4. Już nie nauczyciele. Kolejna grupa zawodowa zapowiada strajk
  5. Po zawieszeniu strajku część nauczycieli domaga się dymisji Broniarza
  6. Gigantyczne kontrowersje wokół Małgorzaty Rozenek. Gwiazda przemówiła
  7. Śmierć Michała na zawsze będzie tajemnicą. Są wyniki sekcji zwłok

anna lewandowskaO czym milczy Anna Lewandowska? Szokujące sekrety jej życia wprawiają w osłupienieCzytaj dalej

źródło: Popularne

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News