Nauczyciele zawieszą protest. Przerwa w strajku jest już praktycznie pewna

Nauczyciele zawieszą protest. Przerwa w strajku jest już praktycznie pewna Źródło: fot. pikio.pl

Strajk nauczycieli trwa już trzeci dzień i stronom bardzo ciężko nadal znaleźć wspólny język. Jednak już niemalże pewne jest, że niebawem protest zostanie zawieszony.

Strajk nauczycieli zapowiadany był już od dawna. Jednak niestety, nie udało się mu zapobiec. To sprawiło, że w trzech szkołach nie odbyły się egzaminy gimnazjalne. Jednocześnie wokół całego strajku narosła cała masa kontrowersji. Jedni go popierają, a inni wręcz przeciwnie. Jednak wedle zapowiedzi, już niebawem strajk może zostać wstrzymany .

Ile jeszcze potrwa strajk nauczycieli?

Teoretycznie strajk jest bezterminowy i trwać może tak długo, aż żądania jego uczestników nie spełnią się. Przypomnijmy, że pedagodzy walczą w nim o podwyżki w wysokości 1000 złotych. Nauczyciele czują się pomijani i chcą nareszcie móc pracować za godne stawki.

Wiele osób uważa, że nauczyciele robią to kosztem swoich uczniów, a nawet wykorzystują fakt obecnych egzaminów na swoją korzyść. Jednak wedle jednej z wypowiedzi, strajk już niedługo może zostać wstrzymany.

Mimo wszystko nie oznacza to w żadnym stopniu jego zakończenia, ponieważ żądania nauczycieli nie zostały jeszcze spełnione i nic praktycznie nie zapowiada, aby tak się miało stać. Przerwa w strajku wywołana ma być za to nadchodzącymi świętami. Wygląda na to, że nauczyciele opuszczą swoje stanowiska, aby ten czas spędzić z rodziną i nabrać sił przed dalszymi protestami.

 - Strajk nauczycieli może zostać zawieszony w przyszłą środę w związku z przerwą świąteczną - mówił szef Branży Nauki, Oświaty i Kultury FZZ Sławomir Wittkowicz. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Jednocześnie Wittkowicz stwierdził, że nie liczyłby na szybkie zakończenie strajku, który po tej krótkiej przerwie może przyjąć również inne formy. Nie wiadomo jednak, co dokładnie miał w ten sposób na myśli. Wiele osób obawia się, że protesty mogą przeciągać się podobnie jak ten organizowany przez osoby niepełnosprawne i ich opiekunów, który trwał 40 dni.

W takim wypadku polskie szkolnictwo może odczuć znacznie dotkliwiej brak porozumienia pomiędzy stronami, a trzeba również pamiętać, że tuż po świętach czekają nas egzaminy ósmoklasistów, które również stoją pod bardzo dużym znakiem zapytania.

ZOBACZ TAKŻE

  1. Lubiana aktorka z "M jak Miłość" straciła córkę. Młoda dziewczyna zmarła w męczarniach na raka
  2. Anna Mucha TYM zdjęciem wywołała burzę. Fani ogłosili ją: "Najpiękniejszą Polką". Zasłużyła?
  3. Śmieszne czy żałosne? Kaczyńska, która nigdy nie musiała pracować o strajku nauczycieli
  4. Prognoza pogody na święta może Was zaskoczyć. Nie mamy dobrych informacji
  5. Tadeusz Rydzyk pogrąża się w programie na żywo. Po tym jego "fani" oprzytomnieją?
  6. Jednym ciosem znokautowała mężczyznę na wizji. Szok w programie Kuby Wojewódzkiego

 

źródło: Na Temat

Następny artykuł