Strajk nauczycieli tramwajarze
Flickr/Janusz Jakubowski
Mariusz Wiącek - 20 Kwietnia 2019

Tramwajarze dołączają się do strajku nauczycieli!

Strajk nauczycieli jest jednym z najgorętszych tematów w mediach. Od kilku tygodni dwie strony sporu nie mogą dojść do porozumienia i nie zapowiada się, aby rozmowy prędko się zakończyły. Kolejna grupa zawodowa postanowiła dołączyć się do dyskusji.

Strajk nauczycielijest niezwykle głośnym tematem praktycznie każdego dnia, od momentu jego rozpoczęcia. Sprawa, którą kieruje Związek Nauczycielstwa Polskiego zdążyła nabrać dużego tempa, a chwilę później niemal całkiem ucichnąć. Konflikt trwa nie tylko pomiędzy dwiema stronami konfliktu, a więc rządem a grupami nauczycieli. podziałów nie uniknęła sama grupa zawodowa, która w dużej mierze nie wyraziła zgody na udział, lub dobrowolnie odstąpiła od protestów, aby nie zaniedbywać swoich uczniów.

Sytuacja robi się coraz bardziej napięta, a żadna ze stron nie planuje odstąpić. ZNP już zdążył odrzucić porozumienie zaoferowane przez rząd, a protesty trwają nadal. Jak się jednak okazuje, może się okazać, że kolejne grupy zawodowe dołączą do protestujących i to już niebawem. Swoje poparcie okazały pewne kręgi tramwajarzy, którzy w całej Polsce zebrali kilka tysięcy podpisów.

Witold PyrkoszWzruszające słowa Lipowskiej o ś.p. Witoldzie Pyrkoszu. Łzy w oczachCzytaj dalej

Strajk nauczycieli urośnie w siłę?

Jak się okazało, Związek Zawodowy Pracowników Komunikacji Miejskiej postanowił wyrazić swoje poparcie dla strajkujących nauczycieli. Jak twierdzą jego przedstawiciele, osoby wykonujące swój zawód w ramach sektora publicznego powinny się nawzajem wspierać. Jednak nie wiadomo, czy była to zapowiedź czynnego uczestnictwa i walki o własne podwyżki, czy jedynie sposób okazania swojego poparcia.

- Brak zadowalających propozycji dla pracowników oświaty rodzi obawy zaostrzenia konfliktu, co w efekcie może doprowadzić do czasu społecznego (...) Dzieci od dziesięciu dni nie chodzą do szkoły, egzaminy przeprowadzane są w prowizorycznych warunkach. Mam nadzieję, że zapowiedziany na czwartek okrągły stół rządu z nauczycielami skończy się porozumieniem. Ale wiem, że to trudne, bo to postawiłoby w złym świetle "Solidarność", która zgodziła si już wcześniej na dużo gorsze warunki - powiedział przewodniczący ZZPKM, cytowany przez "Gazetę Wyborczą"

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

anna lewandowskaO czym milczy Anna Lewandowska? Szokujące sekrety jej życia wprawiają w osłupienieCzytaj dalej

Sytuacja zaostrza się. Wiele osób pokłada ogromne nadzieje w związku z obradami, zaproponowanymi przez rząd na Stadionie Narodowym. Rząd musi sięgać po coraz bardziej radykalne środki, nauczyciele z kolei stawiają wysoko poprzeczkę, grożąc zablokowaniem przeprowadzenia egzaminów maturalnych. Takie rozwiązanie skończyłoby się niewątpliwą katastrofą dla tysięcy młodych ludzi, piszących w tym roku egzamin dojrzałości.

ZOBACZ TAKŻE

  1. Według tygodnika brat Bogumiły Wander zapadł na poważną chorobę. Jest nieodwracalna
  2. Piotr Swend znany z „Klanu” ma siostrę bliźniaczkę! Wybrała zupełnie inną ścieżkę kariery
  3. To zdjęcie księżnej Diany przeszło do historii. Nikt nie zauważył jednego szczegółu
  4. 22-letnia Anna zmarła podczas stosunku. Porażająca tragedia
  5. Dowbor po kilku miesiącach odwiedziła rodzinę, której remontowała dom. Dramatyczny widok, prawie się popłakała
  6. Jackowski miał wizję o wynikach wyborów w maju 2019. Nie wszystkim się spodoba


klanOsobisty dramat gwiazdy Klanu rozrywa serce. Możecie się popłakaćCzytaj dalej

źródło: Gazeta Wyborcza

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News