Pracownica kuratorium wysłała protestującym nauczycielom SMS. Jego treść jest skandaliczna

Pracownica kuratorium wysłała protestującym nauczycielom SMS. Jego treść jest skandaliczna Źródło: Pixabay.com/Wokandapix

Strajk nauczycieli wywołał ogromne emocje u jednej z pracownic kuratorium oświaty. Kobieta zbulwersowała się tak mocno, że postanowiła wysłać do protestujących smsa o skandalicznej treści. Pedagodzy są oburzeni jej zachowaniem.

Strajk nauczycieli od początku wywoływał ogromne emocje. Rodzice i dyrektorzy szkół obawiali się zwłaszcza o zebranie komisji potrzebnej do przeprowadzenia egzaminów gimnazjalnych. Powstało duże zamieszanie administracyjne, a w kilku szkołach niektóre egzaminy nie mogły się odbyć. Sytuacja spowodowała, że jedna z osób pracujących w kuratorium oświaty wysłała do nauczyciela nietypowego smsa.

Sms od pracownicy kuratorium jest oburzający

Nauczyciele z Olsztyna dostali zaskakującą wiadomość na swoje telefony komórkowe. Pedagodzy są w nim oskarżani o wybuch II wojny światowej czy napływ emigrantów do Polski. 

- Jeśli chcesz, aby Polska była odpowiedzialna za drugą wojnę światową, aby szeroką ławą napływali do nas uchodźcy, aby polska szkoła wychowywała dewiantów, to musisz strajkować. Bożena - głosi treść smsa. 

Okazało się, że wiadomość została wysłana z telefonu kobiety z kuratorium oświaty, a konkretnie osoby odpowiedzialnej za wizytacje. Skandaliczna treść oburzyła wielu pedagogów. Nie wiedzą, jak można ich oskarżać za te tragedie i uważają ten pomysł za niedorzeczny.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Strajk nauczycieli będzie trwał nadal. Pedagodzy nie zamierzają się poddawać

Wiadomość nie zmieniła nastawienia nauczycieli. Nadal są przekonani o swoich racjach, a groźby od pani Bożeny nie są w stanie zmienić ich nastawienia.

- Kilka nauczycielek uznało, że nie można tego puścić płazem. Przecież to wizytatorka kuratorium oświaty. Jak mogła? Straszy, przewidując do czego doprowadzi nasz strajk. A nic gorszego, niż mamy teraz nie może już polskiej szkoły spotkać - powiedziała jedna z protestujących.

Strajk nauczycieli będzie trwał nadal. Rodzice zaczynają się obawiać, czy sprawy zdążą się ułożyć zanim dojdzie do matur. W tej chwili nie ma komu dopuścić młodzieży do egzaminu dojrzałości. Chcieliby, aby ich pociechy mogły bez problemów przystąpić do jednego z najważniejszych sprawdzianów.

Pedagodzy tymczasem są nieustępliwi. Będą walczyć o swój lepszy byt za wszelką cenę. Czują, że to jedyny sposób, aby w końcu wywalczyć wyższe pensje dla siebie, a tym samym polepszyć jakość swojego życia.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Danuta Szaflarska zostawiła po sobie ogromny majątek. Kto odziedziczy 7-cyfrową sumę?
  2. Mama Anny Popek miała poważne problemy zdrowotne? „Całkiem opadła z sił”
  3. Ogromna eksplozja bomby ukrytej w ziemniakach. Nie żyje co najmniej 16 osób, dziesiątki rannych
  4. Wstrząsające wyznanie Wiśniewskiego: "Mój syn zobaczył mnie pijanego leżącego w spaghetti"
  5. Są wyniki badań toksykologicznych zmarłej prezenterki TVP. Została otruta?!
  6. Anna Mucha pokazała swoje dwa duże wdzięki na imprezie. Zdjęcia wylądowały w sieci

Źródło: Fakt24

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News