Wielu rodziców jest oburzonych. Dzieci będą powtarzać klasy przez strajk nauczycieli?

Wielu rodziców jest oburzonych. Dzieci będą powtarzać klasy przez strajk nauczycieli? Źródło: screen/YouTube/Telewizja Republika

Strajk nauczycieli został zawieszony, jednak nie oznacza to końca problemów w polskiej oświacie. Rodzice są oburzeni i martwią się o dalsze losy swoich pociech. Pojawiają się przypuszczenia, że dzieci będą musiały powtarzać klasy.

Strajk nauczycieli został zawieszony, jednak emocje związane z ogólnopolskim protestem wciąż są ogromne. Wiele wskazuje na, że kwietniowy protest na zawsze odmieni polskie szkoły. Do końca roku szkolnego pozostało jeszcze trochę czasu, a w wielu szkołach już widać zmiany w organizacji pracy pedagogów. 

Rośnie również oburzenie wśród rodziców. W wielu placówkach zawieszono organizację zajęć wyrównawczych i zrezygnowano z organizacji kółek zainteresowań. Dla wielu rodzin oznacza to konieczność zainwestowania w korepetycje i zagospodarowania dzieciom czasu po lekcjach. Pojawiają się jednak również dużo poważniejsze wątpliwości. Niektórzy uczniowie nie zdążyli poprawić ocen przed klasyfikacją do egzaminu maturalnego. 

Strajk nauczycieli został zawieszony. Wielu uczniów nie podejdzie do egzaminu maturalnego

Jeszcze niedawno pytano, czy szkoły przeprowadzą klasyfikacje uczniów w celu dopuszczenia ich do matur. Teraz wiadomo już, że wszystkie szkoły ponadgimnazjalne dopełniły wymaganych procedur.  Mimo to wielu uczniów nie zostało jednak dopuszczonych do egzaminu maturalnego, ponieważ nie zdążyli poprawić ocen.

Nie odbyło się to w wyznaczonych terminach, ponieważ w tym czasie trwał strajk nauczycieli. Wielu rodziców twierdzi, że to przez decyzje ZNP ich dzieci będą musiały powtarzać klasy. Prezes związku Sławomir Broniarz zapewnia, że w konieczności powtarzania klas przez niektórych uczniów nie ma winy nauczycieli. Według działacza pedagodzy nie krzywdzili uczniów przy wystawianiu oceny końcowej.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Rodzice są oburzeni. Prezes ZNP tłumaczy: "Nauczyciele nie zrobili dzieciom krzywdy"

Prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego tłumaczy zaistniałą sytuację, która oburzyła wielu rodziców. Jego zdaniem nauczyciele nie działali na szkodę uczniów:

- Nauczyciele nie zrobili dzieciom krzywdy. Jeżeli komuś groziła "jedynka", to jego ocena końcowa uwzględniała zaangażowanie w ciągu trzech lat nauki- powiedział działacz w rozmowie z mediami. 

ZNP nie wie jednak, ilu uczniów nie zdążyło poprawić swoich ocen i przez to nie zostaną dopuszczeni do matury. Takich informacji nie udziela również kuratorium oświaty. Można się spodziewać, że to nie koniec zamieszania w środowisku polskiej szkoły.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Z OSTATNIEJ CHWILI: Nie żyje Izabela Skrybant-Dziewiątkowska. Liderka Tercetu Egzotycznego cierpiała na okropną odmianę raka!
  2. Śmierć Zbigniewa Wodeckiego była ciosem dla milionów. Tuż przed śmiercią powiedział STRASZLIWE słowa, które wbiją was w fotel. On wiedział! 
  3. To miał być największy moment w karierze Roksany Węgiel. Kuriozalna decyzja pozbawiła ją marzeń
  4. Magda Gessler zamieściła rozpalające zmysły zdjęcie córki w samej bieliźnie. "Jestem dumna"
  5. To już oficjalne! Rodzice dostaną nie tylko 500 plus. Dodatkowe kilkaset złotych na bardzo prostych warunkach
  6. Gwiazda TVN-u kupiła willę za 3,5 miliona złotych. Teraz oszczędza na wszystkim

źródło: Interia

 

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News