Setki dzieci bez szans ma egzamin gimnazjalny. "Kuratorium się na nas wypięło"

Setki dzieci bez szans ma egzamin gimnazjalny. "Kuratorium się na nas wypięło" Źródło: flickr.com

Strajk nauczycieli sprawił wiele zamieszania podczas egzaminów gimnazjalnych. Mimo wysiłków dyrekcji szkół, w niektórych placówkach nie udało się przeprowadzić egzaminów z kilku przedmiotów. Rodzice są zdruzgotani zachowaniem kuratorium.

Strajk nauczycieli okazał się mieć ogromne konsekwencje. Nie tylko zmusił dyrektorów placówek do szukania pomocy z zewnątrz, ale też sprawił, że wielu gimnazjalistów nie mogło przystąpić do egzaminu podsumowującego ten okres w nauce. Rodzice uczniów obwiniają kuratorium.

Strajk nauczycieli ma fatalne konsekwencje dla uczniów. Rodzice obwiniają kuratorium

Strajk nauczycieli sprawił, ze w trzech szkołach nie odbył się egzamin z historii i wiedzy o społeczeństwie. Jednym z nich jest placówka z Owińska pod Poznaniem. Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy dla Dzieci Niewidomych nie mógł, mimo starań dyrektora, zorganizować komisji. W nocy został nawet wysłany mail w tej sprawie do pracownika kuratorium, w której informowano o ciężkiej sytuacji i proszono o wsparcie.

Jak się okazało, adresat wiadomości przebywał w tym czasie na konferencji, przez co nie mógł jej odczytać. Zbigniew Talaga, wicekurator oświaty, zarzuca dyrektorce placówki, że mogła poszukać innej metody skontaktowania się z kuratorium.

- Bzdura! Kuratorium się na nas wypięło. Zostawili szkołę bez żadnej pomocy - skomentowała oburzona matka.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

- Obiecali pomóc i co z tego? Na obietnicach się skończyło. Współczuje pai dyrektor i dzieciom, na których wszystko się odbija - dodaje ojciec.

Brak egzaminów w kilku szkołach to duży problem. Nikt nie chce wziąć za to odpowiedzialności

Egzaminy z tych samych przedmiotów nie odbyły się także w szkołach w miejscowości Podwiesk w gminie Chełmno oraz w miejscowości Darzlubie w gminie Puck, gdzie nie odbył się także egzamin z języka polskiego. 

Dyrektorzy obu placówek uważają, ze zrobili wszystko, co w ich mocy, by zapewnić pełny skład komisji egzaminacyjnej, jednak mimo to nie udało im się, jak twierdzą, z winy kuratorium. Nie reagowało bowiem na zgłoszenia o brakach, choć strajk nauczycieli był zapowiadany od dawna,.

Kuratorium z kolei uważa, że było gotowe wysłać pomoc do wszystkich szkól i już od 7:00 rano czekali na telefony z prośbą o wsparcie. Winą za nieudaną komunikację obarczają dyrektorów, którzy byli odpowiedzialni za zorganizowanie egzaminów.

  1. Córka gwiazdy „M jak Miłość” zmarła na raka szyjki macicy. Miała przed sobą całe życie
  2. Maturzyści brutalnie zamordowali 22-latkę. Po wszystkim poszli na pizzę
  3. Wielkie załamanie pogody. Zima do nas powróci
  4. Strzelanina w Warszawie. Funkcjonariusz ranny
  5. Gwiazda TVN rok temu była o krok śmierci. Teraz ma poruszające marzenie
  6. Isabel Marcinkiewicz nie ma za co żyć? "Jestem w patowej sytuacji"

Źródło: TVN24

Następny artykuł