Setki dzieci bez szans ma egzamin gimnazjalny. "Kuratorium się na nas wypięło"

Setki dzieci bez szans ma egzamin gimnazjalny. "Kuratorium się na nas wypięło" Źródło: flickr.com

Strajk nauczycieli sprawił wiele zamieszania podczas egzaminów gimnazjalnych. Mimo wysiłków dyrekcji szkół, w niektórych placówkach nie udało się przeprowadzić egzaminów z kilku przedmiotów. Rodzice są zdruzgotani zachowaniem kuratorium.

Strajk nauczycieli okazał się mieć ogromne konsekwencje. Nie tylko zmusił dyrektorów placówek do szukania pomocy z zewnątrz, ale też sprawił, że wielu gimnazjalistów nie mogło przystąpić do egzaminu podsumowującego ten okres w nauce. Rodzice uczniów obwiniają kuratorium.

Strajk nauczycieli ma fatalne konsekwencje dla uczniów. Rodzice obwiniają kuratorium

Strajk nauczycieli sprawił, ze w trzech szkołach nie odbył się egzamin z historii i wiedzy o społeczeństwie. Jednym z nich jest placówka z Owińska pod Poznaniem. Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy dla Dzieci Niewidomych nie mógł, mimo starań dyrektora, zorganizować komisji. W nocy został nawet wysłany mail w tej sprawie do pracownika kuratorium, w której informowano o ciężkiej sytuacji i proszono o wsparcie.

Jak się okazało, adresat wiadomości przebywał w tym czasie na konferencji, przez co nie mógł jej odczytać. Zbigniew Talaga, wicekurator oświaty, zarzuca dyrektorce placówki, że mogła poszukać innej metody skontaktowania się z kuratorium.

- Bzdura! Kuratorium się na nas wypięło. Zostawili szkołę bez żadnej pomocy - skomentowała oburzona matka.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

- Obiecali pomóc i co z tego? Na obietnicach się skończyło. Współczuje pai dyrektor i dzieciom, na których wszystko się odbija - dodaje ojciec.

Brak egzaminów w kilku szkołach to duży problem. Nikt nie chce wziąć za to odpowiedzialności

Egzaminy z tych samych przedmiotów nie odbyły się także w szkołach w miejscowości Podwiesk w gminie Chełmno oraz w miejscowości Darzlubie w gminie Puck, gdzie nie odbył się także egzamin z języka polskiego. 

Dyrektorzy obu placówek uważają, ze zrobili wszystko, co w ich mocy, by zapewnić pełny skład komisji egzaminacyjnej, jednak mimo to nie udało im się, jak twierdzą, z winy kuratorium. Nie reagowało bowiem na zgłoszenia o brakach, choć strajk nauczycieli był zapowiadany od dawna,.

Kuratorium z kolei uważa, że było gotowe wysłać pomoc do wszystkich szkól i już od 7:00 rano czekali na telefony z prośbą o wsparcie. Winą za nieudaną komunikację obarczają dyrektorów, którzy byli odpowiedzialni za zorganizowanie egzaminów.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Córka gwiazdy „M jak Miłość” zmarła na raka szyjki macicy. Miała przed sobą całe życie
  2. Maturzyści brutalnie zamordowali 22-latkę. Po wszystkim poszli na pizzę
  3. Wielkie załamanie pogody. Zima do nas powróci
  4. Strzelanina w Warszawie. Funkcjonariusz ranny
  5. Gwiazda TVN rok temu była o krok śmierci. Teraz ma poruszające marzenie
  6. Isabel Marcinkiewicz nie ma za co żyć? "Jestem w patowej sytuacji"

Źródło: TVN24

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News