Będzie strajk nauczycieli? "Radykalna akcja, chcemy protestować"

Będzie strajk nauczycieli? "Radykalna akcja, chcemy protestować" Źródło: YouTube - Rzeczpospolita TV

Strajk nauczycieli był zapowiadany na początek tego roku szkolnego. Teraz jednak okazuje się, że nic nie jest jeszcze ustalone. Pojawiła się wypowiedź jednego z organizatorów, którzy wyjaśnił część wątpliwości.

Strajk nauczycieli wciąż nie został oficjalnie ogłoszony. Okazuje się, że najważniejsze decyzje dotyczące protestu wciąż nie zostały ogłoszone i nie jest to kwestia kilku dni, lecz przynajmniej kilku tygodni. Poinformował o tym pewien mężczyzna, który często pojawia się w mediach i informuje o tym, co planują zrobić nauczyciele. Znów nie zabrakło odważnych deklaracji.

W ciągu ostatnich miesięcy wielu Polaków zdążyło poznać Sławomira Broniarza. Mężczyzna wielokrotnie stawał na czele strajku nauczycieli i wypowiadał się publicznie jako przedstawiciel organizatorów. Nie bał się przy tym stawiać odważnych deklaracji na temat żądań pracowników szkół. W jego najnowszej wypowiedzi znów nie zabrakło konkretnych deklaracji.

Strajk nauczycieli może odbyć się w najbliższym czasie

- Dziś nauczyciele mówią "chcemy protestować, zamierzamy protestować, ale jednocześnie chcemy pokazać rodzicom, że to nie jest walka z dzieckiem, że my nie chcemy tylko walczyć o swoje". Stąd pytanie o różne formy protestu. Jestem zwolennikiem radykalnej akcji strajkowej - przyznał wprost Sławomir Broniarz w jednym z wywiadów.

Póki co pojawiały się plotki, że strajk nie odbędzie się wcale, jednak przewodniczący ZNP przyznał, że nic nie zostało ustalone. Dodał, że statystycznie spora większość nauczycieli zamierza strajkować i twierdzi, że wynagrodzenia są obecnie stanowczo za niskie. Decyzje na ten temat mogą zapaść dopiero po rozpoczęciu roku szkolnego.

Strajk nauczycieli doprowadzi do dużego chaosu

Nie trzeba przypominać, jak strajk nauczycieli sparaliżował działanie oświaty pod koniec poprzedniego roku szkolnego. Wiele wskazuje na to, że tym razem może być podobnie, jednak wszystko miałoby wydarzyć się znacznie wcześniej, być może nawet jeszcze w tym roku.

Dzisiaj grzeje: 1. Bardzo smutna wiadomość. Nie żyje aktorka "M jak miłość", "Na dobre i na złe", "Na Wspólnej" i wielu innych seriali
2. Emerytura pomostowa z nowymi limitami. Zmiany już we wrześniu

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Wszystkie szczegóły są jeszcze do ustalenia, dlatego trudno stwierdzić jednoznacznie, czy strajk odbędzie się. Można jednak uznać to za prawdopodobne wobec zdecydowanych słów Sławomira Broniarza, którzy przyznaje otwarcie, że on oraz większość nauczycieli chcą protestować i nie mają zamiaru się z tym ukrywać.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Dziennikarz TVN wylądował w SZPITALU. Przeszedł ciężką operację, jest podłączony do aparatury
  2. Mało kto wie, że Piotr Woźniak-Starak miał BRATA. Nikt nic o nim nie mówi, znamy prawdę. Wiemy, kim jest
  3. Dziś Agnieszka Szulim i Piotr Woźniak-Starak świętowaliby 3. rocznicę ślubu. "Mówią o nas stare dusze"
  4. Tomasz Sekielski przeszedł operację. Nagranie ze szpitala trafiło do sieci
  5. Mama Patrycji chciała ukryć weselne koperty. Źle to zaplanowała

źródło: TVP Info

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News