Strajk Kobiet w Polsce
Pikio.pl
Monika Majko - 30 Października 2020

Wszystko zacznie się już dzisiaj o 17. Ogromne utrudnienia, cała Polska wstrzymuje oddech

Strajk Kobiet nie odpuszcza, od ponad tygodnia na ulicach polskich miast pojawiają się tysiące protestujących. W piątek zaplanowano największą demonstrację od początku strajku, zacznie się już od godziny 17:00.

Strajk Kobiet objął swoim zasięgiem cały kraj, od ponad tygodnia na polskie ulice wychodzą tysiące demonstrantów, którzy ostro okazują swoje niezadowolenie z ostatnich decyzji krajowych władz. W piątek 30 października ma odbyć się największy z dotychczasowych protestów, wszystko zacznie się już o godzinie 17:00.

Strajk Kobiet w Polsce trwa

Polacy wyszli na ulicę w związku z czwartkowym wyrokiem sędziów Trybunału Konstytucyjnego, którzy orzekli, że prawo d aborcji w przypadku ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu lub jego nieuleczalnej choroby zagrażającej życiu jest niezgodne z Konstytucją RP. Już tego samego dnia wieczorem pierwsi demonstranci pojawili się pod domem szefa PiS, Jarosława Kaczyńskiego na warszawskim Żoliborzu. W kolejnych dniach do protestów dołączyły również inne miasta w kraju.

Na piątek 30 października zaplanowano największy protest od początku strajku pod Hasłem "Marsz na Warszawę", który ma odbyć się na ulicach miasta stołecznego. Do tej pory protesty miały charakter spontaniczny i tak też ma pozostać, jednak organizatorzy wydarzenia wskazali trzy główne miejsca zbiórki protestujących.

- Spotykamy się w trzech miejscach. Na Alejach Ujazdowskich przed KPRM, bo Morawiecki, przed Plac Zamkowy i na Placu Zawiszy - najbliżej siedziby zła, czyli PiS. Gdzie pójdziemy, to się okaże - zapowiedziały organizatorki strajku.

Nieoficjalnie: padła konkretna data wprowadzenia ponownego lockdownuNieoficjalnie: padła konkretna data wprowadzenia ponownego lockdownuCzytaj dalej

Później kolumny demonstrantów mają rozejść się po całym mieście, skutecznie paraliżując ruch i powodując ogromne utrudnienia. Aktualne zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej będzie można śledzić na stronach Warszawskiego Transportu Publicznego.

Do tej pory strajkujący gromadzili się m.in. w okolicy Sejmu, przed Kancelarią Premiera, przed siedzibą Ordo Iuris, przed siedzibą PiS przy ul. Nowogrodzkiej, w rejonie willi premiera przy ul. Parkowej oraz w rejonie domu Jarosława Kaczyńskiego na Żoliborzu.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Zauważył w ogródku wyjątkowo dziwne jajko. W jednej chwili zamarł, gdy zobaczył, co się z niego wyklułoZauważył w ogródku wyjątkowo dziwne jajko. W jednej chwili zamarł, gdy zobaczył, co się z niego wyklułoCzytaj dalej

Ministerstwo Zdrowia chce zmotywować medyków do pracy

O godzinie 17:00 w piątek rozpocznie się protest w stolicy pod hasłem "Marsz na Warszawę"

Organizatorki strajku zaapelowały do wszystkich uczestników demonstracji o przestrzeganie obecnych zasad sanitarnych tj. zasłanianie nosa i ust, dezynfekcję rąk i w miarę możliwości utrzymywanie bezpiecznego dystansu. Prosiły również o czujność w czasie demonstracji. W piątek protesty odbędą się również w innych miejsca w kraju.

- Możemy spodziewać się prowokacji, takie sytuacje zaczynają się pojawiać - ostrzegają organizatorki.

Dzisiaj grzeje:

1. Mamy potwierdzenie, właśnie przedłużono uciążliwy zakaz. Wiemy do kiedy potrwa, dotknie wielu Polaków

2. Ministerstwo Zdrowia właśnie przekazało. Porażające informacje, nikt nie przypuszczał, że jest tak źle

3. Rodzina pogrążona w żałobie, przekazała tragiczne informacje. Nie żyje Gabriel Wiśniewski

Duży protest w stolicy kraju nie jest jednak ostatnim wydarzeniem, które zaplanowano w ramach strajku kobiet. W poniedziałek 2 listopada br. mają odbyć się blokady miast, a w środę 4 listopada br. "łańcuch solidarności". Organizatorki zapewniają, że protestanci nie zejdą z ulic, dopóki władza nie spełni wystosowanych w tym tygodniu postulatów. Jednym z nich jest. m.in. dymisja obecnego rządu.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Wcisnęli go do klatki i wywieźli z dala od domu. Przerażony pies myślał, że jego los jest już przesądzony, raptem ciężarówka zahamowała
  2. Piotr Żyła nie jest katolikiem. Na jaw wyszła prawdziwa wiara skoczka, Polacy nie mieli pojęcia
  3. Wojsko wychodzi na ulice w Polsce. Morawiecki właśnie wydał nowe zarządzenie
  4. Pilna zmiana w godzinach dla seniorów. Rząd właśnie ją wprowadził
  5. Wszyscy się mylili. Koronawirus zaraża inaczej niż sądziliśmy, nowe odkrycie nie pozostawia złudzeń
  6. Demon's Souls na nowym zwiastunie. Wielki powrót legendarnego soulslike'a tuż-tuż
  7. Przemierzał las w poszukiwaniu grzybów, nagle zobaczył "ducha". Zdjęcie pokazuje, że nie kłamał

Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze "Złotopolskich"Czytaj dalej

Źródło: Interia

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News