Strajk kobiet, ważne ostrzeżenie
instagram.com strajk_kobiet
Weronika Wasiak - 29 Października 2020

Nagłe ostrzeżenie ws. protestów kobiet. CERT donosi o nowym niebezpieczeństwie

Strajk kobiet trwa, a CERT ostrzega wszystkich Polaków. Chodzi o nowe, poważne niebezpieczeństwo.

Od tygodnia trwa strajk kobiet. Gdy 22 października zapadł wyrok Trybunału Konstytucyjnego ws. zaostrzeniu przepisów o aborcji, rozjuszeni Polacy wyszli najpierw na ulice Warszawy, a później też innych miast, z transparentami, racami i wykrzykując hasła m.in. "To jest wojna!". Z każdym dniem atmosfera zagęszcza się coraz bardziej, a od niedawna na ulicach pojawiają się też grupy narodowców, którzy niejednokrotnie już dopuścili się przemocy wobec aktywistów. Okazuje się, że nie są oni jedynym zagrożeniem.

Mamy oficjalne potwierdzenie. Zacznie się już w poniedziałek w całej Polsce, wszyscy muszą się przygotowaćMamy oficjalne potwierdzenie. Zacznie się już w poniedziałek w całej Polsce, wszyscy muszą się przygotowaćCzytaj dalej

Ważne ostrzeżenie CERT. Chodzi o strajk kobiet

Do sieci trafia coraz więcej informacji o ofiarach narodowców M.in. wczorajszego wieczora wyciekło nagranie z protestów we Wrocławiu, na którym widać, jak agresywny mężczyzna rzuca się na stojącą obok protestującą.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Zauważył w ogródku wyjątkowo dziwne jajko. W jednej chwili zamarł, gdy zobaczył, co się z niego wyklułoZauważył w ogródku wyjątkowo dziwne jajko. W jednej chwili zamarł, gdy zobaczył, co się z niego wyklułoCzytaj dalej

Ciężko było przewidzieć, że okrutne pobicia mogą stać się kolejną okazją dla cyberprzestępców na okradanie Polaków. Z informacji przekazywanych przez portal "Dobre Programy" wynika, że oszuści rozsyłają do potencjalnych ofiar wiadomość w sprawie trwających protestów z informacją o kolejnym brutalnym incydencie. Dołączony zostaje również link, gdzie rzekomo można obejrzeć nagranie z miejsca zdarzenia.

CERT ostrzega, że jest to kolejny sposób cyberprzestępców na wykradzenie danych osobowych.

- Uwaga! Ostrzegamy przed nową falą kampanii wyłudzających dane logowania do Facebooka. Ofiary zwabiane są za pomocą sensacyjnej wiadomości o trwających protestach, mówiącej o pobiciu demonstranta. Aby obejrzeć rzekome nagranie z zajścia wymagane jest zalogowanie do Facebooka, który oczywiście jest kopią panelu logowania tego serwisu - informuje CERT Polska w swoim komunikacie, publikując na swoim Facebooku jedną z fałszywych wiadomości.

W nadesłanej przez oszustów wiadomości widnieją dokładne informacje w sprawie zdarzenia. Wszystko po to, by zachęcić odbiorcę do kliknięcia w link, który w rezultacie da cyberprzestępcom dostęp do wrażliwych danych osobowych ofiary.

- Wielokrotnie informowaliśmy o takich kampaniach na przełomie całego roku, głównie wykorzystujących motywy porwania lub potrącenia dziecka. Złośliwe domeny lądują na bieżąco na naszej liście ostrzeżeń - czytamy.

Po wykradzeniu danych ofiary oszuści najczęściej skupiają się na wyłudzeniu pieniędzy od ich znajomych z Facebooka. Należy więc pamiętać, że przy zobaczeniu podobnej wiadomości pod żadnym pozorem nie wolno klikać w zamieszczony link.

Dzisiaj grzeje:

1. Porażająca decyzja MON. Chodzi o wojsko na polskich ulicach

2. Zamknięcie części sklepów i ograniczenia w przemieszczaniu? Nieoficjalne doniesienia o nowych obostrzeniach

3. Mateusz Morawiecki właśnie ogłosił swoje decyzje. Pilna wiadomość do wszystkich Polaków

Informacji w sprawie protestów najlepiej szukać na sprawdzonych serwisach lub oficjalnych profilach Strajku Kobiet.

Obrazy Pikio

Facebook.com CERT Polska

Najlepsze newsy dnia:

  1. Golden retriever usłyszał płacz szczeniaczków. Był tylko 1 sposób, aby je pocieszyć, kamera nagrała przepiękną scenę
  2. Adam Małysz w końcu się doczekał. Wielka radość w rodzinie skoczka, posypały się gratulacje
  3. Ważny komunikat Ministerstwa Zdrowia. Dotyczy wszystkich Polaków powyżej 45. roku życia
  4. Zauważyłeś u siebie podobne objawy? Oznaczają, że mogłeś mieć koronawirusa, trzeba wiedzieć
  5. Twierdził, że koronawirus nie istnieje. Teraz przekazuje dramatyczny apel ze szpitala, bardzo przykre
  6. W stronę Ziemi leci ogromna asteroida. Jej prędkość jest porażająca, uderzenie miałoby katastrofalne skutki
  7. Powalający przepis na najszybsze, najłatwiejsze i najlepsze ciasto czekoladowe
Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze "Złotopolskich"Czytaj dalej

Źródło: Facebook

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News