Strajk Kobiet w Polsce
Facebook.com ogolnopolskistrajkkobiet
Monika Majko - 27 Października 2020

Strajk Kobiet ogłosił, kiedy zakończą się protesty w Polsce. Rząd może drżeć z niepokoju

Strajk Kobiet objął już swoim zasięgiem cały kraj, a protestujący nie mają zamiaru się poddawać. Ogólnopolski Strajk Kobiet ogłosił, kiedy zakończą się protesty, to niepokojące informacje dla przedstawicieli polskiego rządu.

Strajk Kobiet rozpoczął się w czwartek, po ogłoszeniu przez Trybunał Konstytucyjny kontrowersyjnego wyroku w sprawie zaostrzenia prawa aborcyjnego w naszym kraju. Od kilku dni na polskich ulicach odbywają się protesty i demonstracje przeciwko działaniom obecnego rządu. Koordynatorzy manifestacji ogłosili listę postulatów i zapowiedzieli, że nie poddadzą się, dopóki nie zostanie ona spełniona.

Strajk Kobiet trwa od czwartku w całej Polsce

W czwartek 22 października br. sędziowie Trybunału Konstytucyjnego orzekli, że prawo do aborcji w przypadku ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu lub jego nieuleczalnej choroby zagrażającej życiu jest niezgodne z Konstytucją RP. Ta decyzja doprowadziła do złamania wypracowanego w 1993 roku tzw. kompromisu aborcyjnego i spotkała się z ostrą reakcją społeczeństwa.

TVN bije na alarm, zacznie się już dziś o 23:00. W wielu miejscach lepiej nie wychodzić z domówTVN bije na alarm, zacznie się już dziś o 23:00. W wielu miejscach lepiej nie wychodzić z domówCzytaj dalej

Oburzeni obywatele już w czwartkowy wieczór pojawili się na ulicach Warszawy, głośno protestując pod domem szefa Prawa i Sprawiedliwości, Jarosława Kaczyńskiego. W kolejnych dniach do protestów dołączyły również inne duże miasta i mniejsze miejscowości w całej Polsce. Ogólnopolski Strajk Kobiet właśnie opublikował listę postulatów i zapowiedział, że protesty nie skończą się dopóki rząd nie spełni żądań Polaków.

- Postulaty! Wyp*****lać z oświadczeniem Przyłębskiej, wyp*****lać z Przyłębską. Chcemy prawdziwego TK, chcemy prawidłowego SN, w całości, chcemy prawdziwego Rzecznika praw Obywatelskich, chcemy nowelizacji budżetu - kasę na ochronę zdrowia, pomoc dla pracowników, przedsiębiorców, kultury i prawdziwe wsparcie dla osób z niepełnosprawnościami, chcemy pełni praw kobiet, legalnej aborcji, edukacji seksualnej, antykoncepcji, chcemy pełni praw człowieka, chcemy świeckiego państwa, w tym zaprzestania finansowania Kościoła z budżetu państwa i wypierdalać z religią ze szkół, chcemy dymisji rządu Powołujemy Radę Konsultacyjną jak na Białorusi, która będzie pracować nad tym, jak posprzątać burdel po PiS - przekazali przedstawiciele Ogólnopolskiego Strajku Kobiet.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Rozwścieczony tłum pod siedzibą Radia Maryja, mają dość. Rydzyk ma się czego obawiać?Rozwścieczony tłum pod siedzibą Radia Maryja, mają dość. Rydzyk ma się czego obawiać?Czytaj dalej

Ogólnopolski Strajk Kobiet przedstawił listę postulatów

Przedstawione postulaty znacznie wykraczają poza pierwotny powód protestów, a głównym z nich jest dymisja rządu. Ogólnopolski Strajk Kobiet zapowiedział, że ludzie będą na ulicach dopóki obecna władze nie ustąpi.

- Rząd ma spełnić postulaty, ale i tak ich nie spełni, dlatego chcemy dymisji rządu - powiedziała Marta Lempart, liderka Ogólnopolskiego Strajku Kobiet.

Liderka Ogólnopolskiego Strajku Kobiet poinformowała również, że w piątek organizowany jest marsz na Warszawę. Marta Lempart zapowiedziała, że nikt nie będzie w trakcie przemarszu przyjmował mandatów za blokowanie ulic.

- Jak bezprawie, to bezprawie, to PiS zaczął [...] Jak rząd będzie chciał zrobić lockdown, to my im zrobimy prawdziwy lockdown - powiedziała Lempart.

Dzisiaj grzeje:

1. Mamy potwierdzenie, właśnie przedłużono uciążliwy zakaz. Wiemy do kiedy potrwa, dotknie wielu Polaków

2. Atak nożownika po proteście w Gdyni. Pociął twarz mężczyźnie, który bronił obrażanych kobiet

3. Rodzina pogrążona w żałobie, przekazała tragiczne informacje. Nie żyje Gabriel Wiśniewski

W ramach działań koordynowanych przez Ogólnopolski Strajk Kobiet, już jutro protestujący mają doprowadzić do paraliżu kraju poprzez masowe odmówienie wykonywania czynności zawodowych. Dodatkowo, do protestów włączyły się również środowiska akademickie. W ramach manifestacji poparcia dla strajkujących, część studentów i wykładowców zapowiedziała, że nie będą brali udziału w środowych zajęciach.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Nowe fakty w sprawie pogryzionej 10-latki przez owczarka. Świadkowie pomagali odciągnąć zwierzę
  2. Robert Lewandowski pławi się w niewyobrażalnych luksusach. Tak wygląda dom piłkarza, jak prawdziwy pałac (FOTO)
  3. Wojsko wychodzi na ulice w Polsce. Morawiecki właśnie wydał nowe zarządzenie
  4. Pilna zmiana w godzinach dla seniorów. Rząd właśnie ją wprowadził
  5. Wszyscy się mylili. Koronawirus zaraża inaczej niż sądziliśmy, nowe odkrycie nie pozostawia złudzeń
  6. Ważne ogłoszenie od CD Projekt Red. Premiera Cyberpunk 2077 oficjalnie przełożona, znamy nową datę
  7. Udało się. Zdobyliśmy najprostszy i najzdrowszy przepis na barszcz kiszony bez gotowania, wszyscy powinni go poznać

Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze "Złotopolskich"Czytaj dalej

Źródło: WP

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News