Strajk Kobiet paraliż utrudnienia
Pikio.pl
Joanna Szwalikowska - 16 Listopada 2020

Mamy potwierdzenie, zacznie się już w środę, dokładnie o 18:00. Całkowity paraliż, ogromne utrudnienia

Strajk Kobiet nie zablokuje ulic w poniedziałek. Podjęto decyzję o ich zawieszeniu, by oszczędzić siły na kolejne dni. Pełna mobilizacja w stolicy da swój wyraz już od godziny 18.00 w środę. Wówczas odbędzie się wielki spacer pod Sejmem.

Ogólnopolski Strajk Kobiet jakiś czas temu zapowiedział regularne cotygodniowe blokowanie ulic w poniedziałki w ramach "poniedziałków protestu". Działanie to jest odpowiedzią na skandaliczne orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego w sprawie zaostrzenia prawa aborcyjnego, a także całokształtu działań rządu w Polsce.

Ogólnopolski Strajk Kobiet zbiera siły na środę. Wielki spacer pod Sejmem

Plany dotyczące poniedziałkowych blokad zostały jednak nieco zmienione. W poniedziałek 16 listopada blokady się nie odbędą. Zdecydowano się na podjęcie takich decyzji, aby oszczędzać siły oraz umożliwić szerszą mobilizację społeczną podczas środowego spaceru pod Sejmem, który rozpocznie się o godz. 18.00. Według informacji przekazanych przez organizatorki to właśnie w środę politycy mają dyskutować na temat dwóch projektów dotyczących prawa aborcyjnego w Polsce.

Od dzisiaj nowe zasady kwarantanny w całej Polsce. Mamy potwierdzenie, sanepid rezygnujeOd dzisiaj nowe zasady kwarantanny w całej Polsce. Mamy potwierdzenie, sanepid rezygnujeCzytaj dalej

- PiS poległ na próbie wprowadzenia całkowitego zakazu aborcji ścieżką mgr Przyłębskiej, czyli przez niby-Trybunał Konstytucyjny. Projekt zakazu wraca do Sejmu i to w dwóch postaciach: zakazu Dudy i koszmarnego projektu Ziobry - czytamy we wpisie na profilu Ogólnopolskiego Strajku Kobiet na Facebooku.

- Do każdego z tych projektów chcemy dołączyć obywatelski projekt o treści #wy********ć! Dlatego w Warszawie zawieszamy poniedziałkowe blokady, stolico - prosimy zbieraj energię na środę i czwartek. Pójdziemy razem zawnioskować!
Spacerujemy pod Sejmem 18.11 od godziny 18.00, ale może trzeba będzie wrócić tam na drugi dzień! - apelowały w dalszej części postu organizatorki.

Protesty w ramach Strajku Kobiet trwają w Polsce od 22 października. Prezydent Rzeczypospolitej, Andrzej Duda, w odpowiedzi na nie przygotował projekt, który miałby załagodzić sporne orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Tajemnicze zaginięcia dzieci na Śląsku. Policja jest bezradna, nie ma żadnych śladówTajemnicze zaginięcia dzieci na Śląsku. Policja jest bezradna, nie ma żadnych śladówCzytaj dalej

- Uwzględniając wskazania Trybunału, projekt ten przewiduje wprowadzenie nowej przesłanki, która przywraca możliwość przerwania ciąży, w sposób zgodny z zasadami Konstytucji RP, jedynie w przypadku wystąpienia tzw. wad letalnych, gdy badania prenatalne lub inne przesłanki medyczne wskazują na wysokie prawdopodobieństwo, że dziecko urodzi się martwe albo obarczone nieuleczalną chorobą lub wadą, prowadzącą niechybnie i bezpośrednio do śmierci dziecka, bez względu na zastosowane działania terapeutyczne - przekazał prezydent w swoim oświadczeniu z 30 października.

Projekt prezydenta okazał się jednak niezadowalający dla obydwu stron sporu. Kobiety postulują o większą liberalizację lub całkowite zalegalizowanie aborcji w Polsce. Druga strona, czyli środowiska pro-life opowiadają się natomiast za wprowadzeniem całkowitego zakazu aborcji.

Dzisiaj grzeje:

1.Od dzisiaj obowiązkowe testy na koronawirusa dla grupy Polaków. Niespodziewana wiadomość

2. Niespodziewana konferencja w kancelarii premiera. Polkom i Polakom przekazano pilną wiadomość

3. Śmierć przyszła nagle. Nie żyje aktor znany z "M jak miłość", "Na wspólnej", "Barw szczęścia" i wielu innych serialów

Zbigniew Ziobro, minister sprawiedliwości i prezes Solidarnej Polski, zaproponował z kolei zupełnie inne podejście. Zaproponował pon skupienie uwagi na zapewnienie opieki matkom, które będą musiały donosić ciążę, pomimo wykrytych wad letalnych. W projekcie zawarto liczne obietnice dotyczące zwiększenia opieki nad matkami oraz ich niepełnosprawnymi dziećmi.

- Trzeba pamiętać, że gdyby realizować postulaty tych środowisk, które sprzeciwiają się ochronie życia, to wtedy znaczna część sportowców na paraolimpiadzie nie miałaby prawa funkcjonować, zdobywać złotych medali - przekonywał Ziobro. Jego projekt jednak również nie przemawia do kobiet, czego efektem jest środowy "spacer" pod Sejmem.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Wzrasta nasza świadomość w kwestii zdrowia i coraz bardziej o nie dbamy. Ale czy wiemy jak robić to dobrze?
  2. Naukowcy z PAN chcą zmian w testowaniu osób z podejrzeniem COVID-19. Obecny system się nie sprawdza
  3. Matka zobaczyła, jak pies rzuca się na jej córeczkę. Później zrozumiała, że zwierzę ją ratuje
  4. Lekarz z SOR-u zdradził, co wyrabia się za zamkniętymi drzwiami. Polacy nie mieli pojęcia
  5. Zacznie się 18 listopada dokładnie o 18:00, mamy potwierdzenie. Ogromne utrudnienia, pojawią się tłumy
  6. Jerzy Owsiak usłyszał wyrok. "Świat się zmienia na naszych oczach"
  7. Maryla Rodowicz wyznaje, że po chorobie jej ogranizm domagał się rosołu. Zdradziła, jaką przyprawę dodaje, by lepiej smakował
  8. Potężny wybuch na wsi. Ojciec w szpitalu, rodzina bez dachu nad głową

Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze "Złotopolskich"Czytaj dalej

Źródło: Super Express

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News