strajk generalny 6 grudnia
Pikio.pl
Joanna Szwalikowska - 26 Listopada 2020

Na 6 grudnia zapowiedzieli strajk generalny. Postawili ultimatum, Warszawie i nie tylko grozi paraliż

Strajk generalny zapowiedziany został na 6 grudnia. Górale są oburzeni decyzjami rządu o utrzymaniu obostrzeń dotyczących hoteli i gastronomii oraz żądają ich poluzowania. Deklarują, iż cała Warszawa zostanie sparaliżowana. Prawdopodobnie wprowadzone zostaną również inne rodzaje protestu.

Strajk generalny w Warszawie z dużą dozą prawdopodobieństwa może odbyć się 6 grudnia. Górale przyjadą do stolicy, by okazać swój sprzeciw wobec decyzji, jakie ogłoszone zostały w ostatnim czasie przez rząd. Utrzymanie obostrzeń dotyczących hoteli oraz branży gastronomicznej wywołały oburzenie społeczeństwa.

Elżbieta Jaworowicz wparowała do domu Zenka Martyniuka. Niebywałe sceny w TVP, nikt się nie spodziewałElżbieta Jaworowicz wparowała do domu Zenka Martyniuka. Niebywałe sceny w TVP, nikt się nie spodziewałCzytaj dalej

Strajk generalny 6 grudnia w Warszawie. Górale zablokują stolicę

- Panie Dworczyk, nikt nie przyjedzie na jeden dzień na stoki, które otwieracie tylko po to, żeby prezydent Duda mógł sobie pojeździć, ponieważ hotelarze zakopiańscy zablokują zakopiankę - zapowiadał Piotr Zygarski, właściciel hotelu PRL w rozmowie z portalem money.pl.

Premier Mateusz Morawiecki podczas ostatniej konferencji prasowej dotyczącej dalszych kroków podejmowanych przez rząd w walce z epidemią koronawirusa, zapowiedział skumulowanie ferii w całej Polsce w jednym terminie. Przerwa zimowa ma potrwać od 4 do 17 stycznia.

Dodatkowo premier przekazał informację o utrzymaniu panujących obecnie obostrzeń dotyczących branży hotelarskiej oraz gastronomicznej. Taka decyzja spotkała się z bardzo dużą dezaprobatą. Przedsiębiorcy zalali rząd falą krytyki oraz zażądali luzowania utrzymanych rygorów.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Tajemnicze zaginięcia dzieci na Śląsku. Policja jest bezradna, nie ma żadnych śladówTajemnicze zaginięcia dzieci na Śląsku. Policja jest bezradna, nie ma żadnych śladówCzytaj dalej

Jeżeli rząd nie zdecyduje się na zmianę decyzji dotyczących dalszego zamknięcia hoteli oraz restauracji, 6 grudnia w Warszawie odbędzie się strajk generalny. Zapowiedziano również inne formy protestu.

Tatrzańscy przedsiębiorcy uważają, że decyzja rządu jest dla nich krzywdząca. Piotr Zygarski, właściciel hotelu PRL zlokalizowanego w Zakopanem podczas rozmowy z portalem money.pl, zapowiedział, że hotelarze zablokują zakopiankę, jeżeli prezydent Andrzej Duda będzie chciał przyjechać tam na narty.

Decyzja o skumulowaniu ferii zimowych dla dzieci w całej Polsce w jednym terminie, wywołała ogromną reakcję przedsiębiorców z południowej części Polski. Miesiące zimowe są dla nich najlepszym czasem na zarobek, dlatego decyzja o otwarciu stoków oraz utrzymaniu obostrzeń w branży hotelarskiej i gastronomicznej, nie była w najmniejszym stopniu zadowalająca.

Dzisiaj grzeje:

  1. Tragiczne informacje obiegły Polskę. Nie żyje wybitna Polka, "była ikoną"
  2. Małżeństwo brało wspólny prysznic, gdy nagle żona zauważyła jeden szczegół. Od razu zażądała rozwodu
  3. Rząd nałoży automatyczną kwarantannę na tysiące Polaków. Nie ma odwrotu

Samorządowcy z gmin oraz powiatów górskich apelują do rządu o zmianę decyzji w sprawie ferii zimowych. Żądają, aby trwały one przez dziesięć tygodni, czyli od 4 stycznia do 14 marca. Wniosek w tej sprawie trafił już do rządu.

Zgodnie z obecnymi obostrzeniami, hotele pozostają dostępne wyłącznie dla gości, którzy podróżują służbowo, zawodników będących na zgrupowaniach oraz zawodach sportowych czy pacjentów wraz z ich opiekunami. Konieczność zapewnienia zakwaterowania musi wynikać w tym przypadku z danego oświadczenia opieki zdrowotnej.

Zobacz także w naszych serwisach:

  1. Rodzina przez 3 dni błagała o przyjazd karetki do chorej 15-latki. Za każdym razem słyszeli odmowę, niestety finał okazał się tragiczny
  2. Suczka urodziła się jako mieszanka golden retrievera i jamnika. Najsłodsza rzecz, jaką dziś zobaczycie
  3. Świerzyński skomentował Strajk Kobiet, wszystko poszło na żywo w TVP. Prowadzący zamarł
  4. W środku nocy Krzysztof Krawczyk przekazał tragiczne wiadomości. Pogrążył się w żałobie
  5. Jolanta Kwaśniewska ujawniła przykrą prawdę o swoim małżeństwie. Współczujemy, godnie wszystko znosiła
  6. Sernik bez pieczenia w 30 minut skradnie twoje serce. Rodzina i goście oniemieją z zachwytu, od razu poproszą o kolejne dokładki
  7. Józef z “Rolnik szuka żony” żali się internautom. W kandydatkach odrzuciła go porażająca rzecz
Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze "Złotopolskich"Czytaj dalej

Źródło: Gazeta PL

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News