Wiosna przejdzie przez zmiany
pixabay.com/succo
Izabela Gawron - 20 Maja 2019

Stowarzyszenie Wiosna czekają zmiany. Nowy zarząd w ciągu pół roku

Wiosna pod presją zmian. Sąd ustanowił dla nich kuratora. Już niedługo zarząd zyska zupełnie nowych członków. Politycy jeszcze nie wiedzą, jak potoczy się los partii.

Wiosna od kliku miesięcy znajduję się pod presją zmian. W lutym tego roku zarząd Stowarzyszenia Wiosna podał się do dymisji po tym, jak ze stanowiska została odwołana prezes Joanna Sadzik, a na jej miejsce został powołany ks. Grzegorz Babiarz. W dniu dzisiejszym sąd zdecydował o ustaleniu kuratora na posiedzeniu niejawnym.

Stowarzyszenie Wiosna decyzją sądu zyskała kuratora

Kurator został ustanowiony decyzją Sądu Rejonowego dla Krakowa Śródmieścia XI Wydział Gospodarczy KRS. Stowarzyszenie Wiosna, słynąca między innymi ze "Szlachetnej Paczki", zyskała kuratora - radcę prawnego Karola Tatarę.

Kaczyńska upokorzyła swojego byłego męża. Przed laty to inny zrobił jej dzieckoKaczyńska upokorzyła swojego byłego męża. Przed laty to inny zrobił jej dzieckoCzytaj dalej

Zadaniem kuratora jest powołanie w ciągu sześciu miesięcy całego zarządu - w tym celu musi zwołać pilne zgromadzenie walne członków stowarzyszenia. Ponadto radca ma reprezentować Wiosnę w sprawach majątkowych, wymagających bieżącego załatwiania. O wszystkich swoich postępach ma informować prokuraturę.

Jaka przyszłość Wiosny? Wszystko w rękach radcy prawnego powołanego przez sąd

Pierwsze sprawozdanie z podjętych czynności ma być złożone do 20 czerwca 2019 roku. Pierwsze jest szczególnie ważne, a kolejne mają być składane w odstępach czasu nie dłuższych niż dwa miesiące. W ostatnich miesiącach nie było wiadomo jakie losy czekają stowarzyszenie. Aktualnie prezesem zarządu i jedynym członkiem jest ks. Grzegorz Babiarz, ujawniony na mocy postanowienia Sądu Rejestrowego z dnia 11 kwietnia.

- Obejmując funkcję Prezesa Zarządu Stowarzyszenia pragnę dać Wiośnie spokój i stabilizację. Zdaję sobie sprawę z wyzwań, z jakimi w ostatnim czasie zmagały się Szlachetna Paczka i Akademia Przyszłości. Za miesiąc przedstawię pierwsze efekty mojej pracy” – informował ks. Grzegorz Babiarz po objęciu stanowiska.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

DodaWszystkie związki Dody. Artystka była zaręczona z KOBIETĄ!Czytaj dalej

Zgodnie ze statutem stowarzyszenia, zarząd powinien być co najmniej trzyosobowy. W związku z tym sam ks. Babiarz nie jest w stanie skutecznie prowadzić spraw Stowarzyszenia, w tym m.in. zwołać Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia Członków celem uzupełnienia składu zarządu. Potrzebne było działanie prokuratury, która ma na celu wyłącznie doprowadzenie do zapewnienia prawidłowego funkcjonowania Stowarzyszenia Wiosna. Jak podkreślają specjaliści, prokuratura nie stoi po żadnej ze stron sporu, mają na celu tylko i wyłącznie uregulowanie sytuacji prawnej.

Stąd decyzja o przydzieleniu kuratora, o którego prokuratura wnioskowała w styczniu tego roku. Cała zaistniała sytuacja jest wynikiem afery z zeszłego roku. W 2018 roku wynikła afera mobbingowa, w którą był zamieszany ks. Jacek Stryczek, który piastował stanowisko prezesa w stowarzyszeniu. Po wyjściu na jaw afery, zrezygnował z pełnionej funkcji. Od stycznia prezes zmieniał się wielokrotnie, ale teraz stowarzyszenie po uzyskaniu kuratora, ma szansę w ciągu pół roku zacząć znów poprawnie funkcjonować. W czerwcu radca prawny poinformuje o swoich postępach.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Jan Englert ma poważne problemy ze ZDROWIEM?! Beata Ścibakówna walczy o męża
  2. Legendarna polska aktorka zabiła siebie i swojego męża. Ta tragedia wstrząsnęła całą Polską, co się stało?
  3. Zamiast przysięgi odczytała SMS-y narzeczonego. Ślub zamienił się w głośne rozstanie
  4. Pokazali, jak wygląda teraz Benedykt XVI. Gdy zobaczycie te zdjęcia, popłaczecie się
  5. TVN: Dzisiaj w Polsce zacznie się coś dużo gorszego niż burza z piorunami. Zostało kilka godzin
  6. Oniemiejecie. Tak wyglądała Małgorzata Kożuchowska w dniu swojego ślubu, petarda to mało powiedziane

Michał WiśniewskiMichał Wiśniewski to przy nich monogamista. Oto rekordziści w rozwodachCzytaj dalej

Źródło: Polsat News

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News