Genialny, domowy sposób na otarcia i bąble na stopach. Kosztuje grosze, a rozwiązuje problem w kilka chwil

Genialny, domowy sposób na otarcia i bąble na stopach. Kosztuje grosze, a rozwiązuje problem w kilka chwil Źródło: Screen wp.pl

Stopy latem narażone są na dodatkowe niebezpieczeństwa. Ciepłe dni oraz wakacyjne wyjazdy sprzyjają aktywnemu spędzaniu czasu np. długim spacerom lub górskim wędrówkom. Jeśli źle dobierzemy obuwie na naszych stopach pojawić się mogą bolesne odciski i bąble, istnieje jednak tani domowy sposób, by pozbyć się problemu.

Stopy ciężko znoszą wielogodzinne wędrówki w upalne dni, a jeśli nie zadbamy o odpowiedni dobór obuwia, mogą pojawić się na nich wyjątkowo bolesne odciski i bąble. Istnieje jednak prosty domowy sposób, by pozbyć się problemu. Kosztuje grosze, a jego skuteczność jest zaskakująca.

Stopy z odciskami i bąblami mogą sprawiać ogromny ból

Ciepłe letnie dni zachęcają do aktywnego spędzania czasu. Wiele osób decyduje się na urlop, podczas którego ma czas na długie spacery lub zdobywanie kolejnych górskich szlaków. Jeśli nie zadbamy odpowiednio o obuwie, wypady takie mogą się skończyć wyjątkowo boleśnie. Wielogodzinny marsz w źle dobranych butach, połączony z wilgocią, która pojawia się w obuwiu z powodu potu, może spowodować, że na naszych stopach pojawią się odciski i bąble, które skutecznie uprzykrzą nam dalsze korzystanie z urlopowych atrakcji.

Istnieje jednak domowy sposób, by szybko pozbyć się bolesnych pęcherzy. Ta metoda, stosowana od wielu lat przez nasze babcie, opiera się na naturalnych właściwościach leczniczych i antyseptycznych popularnego warzywa, które niemal każdy znajdzie w swojej kuchni.

DALSZA CZĘŚĆ ARTYKUŁU POD GALERIĄ

W walce z bolesnymi odciskami i bąblami na stopach pomoże nam czosnek. Warzywo to oprócz wyjątkowych walorów smakowych, ma również wiele wspaniałych właściwości zdrowotnych, działa m.in. leczniczo i antyseptycznie. Wystarczy kilka chwil, by zrobić z niego kojący opatrunek, który pomoże zwalczyć uciążliwe pęcherze.

Na problemy ze stopami pomoże czosnek

Na początku wymocz nogi w ciepłej wodzie z dodatkiem szarego mydła. Później dokładnie osusz stopy, a na odcisk przyklej plaster z wyciętym fragmentem, pod którym znajduje się podrażniona skóra. Opatrunek pomoże ochronić zdrowy naskórek. Następnie pokrój ząbek czosnku w grube plasterki lub rozgnieć np. za pomocą specjalnej praski.

Dzisiaj grzeje: 1. Adam Małysz przekazał wstrząsającą wiadomość. Ma koronawirusa, wydał smutne oświadczenie

2. 1400+ nie dla każdego? Trzeba się spieszyć

Warzywo przyłóż w miejscu odcisku, przykryj jałową gazą, a następnie zabezpiecz bandażem. Taki opatrunek zostaw na stopie przez całą noc. Jeśli bolesne odciski nie ustąpią po pierwszym razie, powtarzaj całą procedurę do momentu, aż uszkodzone miejsca przestaną sprawiać ci ból.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Wybierasz się na grzyby? Musisz niezwykle uważać, możesz słono zapłacić, nawet do 500 zł
  2. Tak wyglądało wesele Anny i Roberta Lewandowskich. Tych zdjęć nie widział jeszcze nikt (FOTO)
  3. Niewyobrażalna tragedia w polskim mieście. 10 ofiar, trwa dramatyczna akcja służb
  4. Redemptoryści przekazali wiadomość o śmierci, choroba zaatakowała nagle. Po zainfekowaniu na wieczną wartę odszedł ojciec Rzepiela
  5. Najlepszy i niezawodny sposób na sprawdzenie, czy grzyb jest robaczywy. Już nigdy się nie pomylisz
  6. Prezydent podjął decyzję, Polacy mogą dostać nawet 4200 zł. Trzeba się spieszyć, jest warunek

Źródło: WP

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News