Miliony Polaków przerażone. Wejście tej ustawy w życie jeszcze nigdy nie było tak blisko

Miliony Polaków przerażone. Wejście tej ustawy w życie jeszcze nigdy nie było tak blisko

Ruchy antyszczepionkowe w Polsce gromadzą coraz więcej zwolenników. Niedawno w Warszawie odbył się marsz zorganizowany przez Ogólnopolskie Stowarzyszenie Wiedzy o Szczepieniach STOP NOP. Teraz do Sejmu został złożony projekt ustawy stworzony przez ten ruch.

Ludzie przeciwstawiali się szczepionkom od początku ich istnienia, chociaż trzeba przyznać, że ich zarzuty wobec tego wynalazku znacząco ewoluowały na przestrzeni wieków. Pierwsze szczepionki, a dokładniej wariolizacje polegały na zarażaniu ludzi lżejszymi odmianami groźnych chorób. Chodzi między innymi o krowiankę (ospa krowia) i ospę prawdziwą. Osoby, które zostały zaszczepione tą pierwszą poprzez materiał pobrany od zwierząt, nie reagowały na znacznie groźniejszą ospę prawdziwą. Od razu powstały ruchy, które głosiły, że takie zabiegi są szkodliwe nie tyle dla ciała, co dla duszy, która miała się stawać po części zwierzęca poprzez duszę krowy zawartą w szczepionce. Teraz członkowie ruchów antyszczepionkowych dopatrują się w nich między innymi wywoływania autyzmu, a wszystko przez pracę Andrewa Wakefielda, brytyjskiego lekarza, który w czasopiśmie "Lancet" opublikował wyniki swoich badań wskazujące na powiązania pomiędzy szczepionkami i autyzmem. Szkopuł w tym, że Wakefieldowi udowodniono fałszowanie wyników i konflikt interesów, przez co stracił tytuł naukowy oraz prawo do wykonywania zawodu. Oczywiście tekst został usunięty z czasopisma.

STOP NOP: ustawa złożona do Sejmu

Teraz współczesne ruchy zapoczątkowane przez Wakefielda chcą przede wszystkim wyboru dla rodziców w sprawie szczepienia dziecka. Dodatkowo walczą o większą świadomość na temat niepożądanych odczynów poszczepiennych, zapominając, że wszystko na ten temat można przeczytać w ulotce dołączonej do szczepionki. Stowarzyszeniu "STOP NOP" udało się zebrać ponad 120 tysięcy podpisów pod projektem ustawy dającej rodzicom możliwość podjęcia decyzji odnośnie szczepienia dziecka. Projekt został już złożony do Sejmu i w ciągu 3 miesięcy będzie rozpatrywany. Według członków stowarzyszenia jest to wielki krok naprzód. - W pewnym momencie nie wierzyłem, że się uda. Atakowani bezpardonowo z wielu stron, obrzucani epitetami i zwykłymi insynuacjami. Złożyliśmy właśnie ponad 120 tysięcy podpisów pod obywatelskim projektem ustawy cywilizującym kwestię szczepień w Polsce. Dwa tygodnie będą liczone i weryfikowane podpisy. W trzy miesiące Sejm zajmie się projektem pod względem merytorycznym. Jeszcze nigdy nie byliśmy tak blisko - pisze Paweł Skutecki z Kukiz'15. Teraz pozostaje nam czekać na decyzję naszego rządu, w którego ręce został złożony projekt ustawy. Jednego jednak możemy być pewni - nawet jeżeli projekt zostanie odrzucony, to ruchy antyszczepionkowe na pewno nie przestaną nadal działać i walczyć w imię swoich przekonań. Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Morawiecki już nie udaje. Przerażająca prawda wychodzi na jaw
  2. To nie miało wyjść na jaw! Oliwia Bieniuk spotyka się z synem kontrowersyjnej celebrytki
  3. Kiedy piesek dostał dom, stało się coś niesamowitego. Wspaniały cud
źródło: newsweek.pl
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News