Stonoga staje w obronie Wałęsy: "Zamknijcie gęby. To Lech Wałęsa dał wam wolność" (video)

Stonoga staje w obronie Wałęsy: "Zamknijcie gęby. To Lech Wałęsa dał wam wolność" (video) Źródło: źródło: facebook.com, wikimedia.org

Znany polski biznesmen, Zbigniew Stonoga, zamieścił na swoim oficjalnym koncie na Facebooku film. W trzyminutowym nagraniu Stonoga stanowczo staje w obronie polskiego prezydenta. "Wy, w szczególności młodzież, macie guzik do powiedzenia w sprawie tego czy Lech Wałęsa był Bolkiem czy nie był Bolkiem" - mówi Stonoga.

Zbigniew Stonoga opublikował w środę film na swoim koncie na Facebooku, w którym staje w obronie Lecha Wałęsy. Stonoga odnosi się w nim do hejtu jaki ma miejsce w internecie i ocenia go jako bezpodstawny. Jego zdaniem zwłaszcza młodzież nie ma prawa oceniać Wałęsy.

"Chciałbym z Wami pogadać o tym, co robicie Lechowi Wałęsie. Ja rozumiem, że te wszystkie głosy które powiadają "Lech Wałęsa był Bolkiem, konfidentem" itd., mogą być uzasadnione lub nieuzasadnione. Ale wiecie co? Wy, tak szczególnie młodzież, macie guzik do powiedzenia" - mówi Stonoga.

Według Stonogi, wiele osób, które znajdują się w trudnej sytuacji odwołują się do niego i proszą o pomoc. Każda z tych osób zawsze chce, by winowajcy stanęli przed sądem, a nie byli oceniani przez wrogów i sąsiadów.

"Każdy z was jak coś się mu koło d*py pali pisze do mnie 'Zbyszek, panie Stonoga ratuj, policja mnie bije' itd. i liczycie na to, że sprawiedliwi prokuratorzy i sądy ocenią waszych oprawców np. policjantów, że wydają wyrok skazujący. Więc nie chcecie, żeby oceniały was internety, sąsiedzi i wasi wrogowie" - stwierdza biznesmen.

Stonoga podkreślił także, że fakt, iż Wałęsa nie był współpracownikiem SB potwierdził sąd lustracyjny. Sąd ten, który jest uprawniony do badania takich oświadczeń, orzekł o prawdziwości jego pisma. Dlatego nie można posądzać Wałęsy o współpracę.

"Lech Wałęsa i cała jego historia była badana przez organ uprawniony. Tym organem uprawnionym w Polsce, czy się to komuś podoba, czy nie, jest sąd lustracyjny i tenże sąd lustracyjny uznał, że Lech Wałęsa złożył prawdziwe oświadczenie lustracyjne".

Stonoga podkreślił także, że wolny internet i internet w ogóle zawdzięczamy właśnie Lechowi Wałęsie. Podkreślił także, że to dobrze, że policja ściga osoby za ubliżanie w internecie innym, gdyż "tak powinno być w demokratycznym państwie".

"Facet ten, na którego tak plujecie bez powodów, bez dowodów, dał wam te wasze internety. To dzięki niemu piszecie w internetach, dzięki niemu drzecie mordy i piszecie co chcecie, a czasami płaczecie, że macie postępowania karne za ubliżanie i znieważanie ludzi w internetach. I bardzo dobrze, tak być powinno w demokratycznym państwie prawnym".

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News