Stoch zagrożony? Rywale ujawnili jego największy sekret

Stoch zagrożony? Rywale ujawnili jego największy sekret

Czy Kamil Stoch jest zagrożony? Dzisiaj odbędą się zawody drużynowe w Vikersund. Tymczasem Norwegowie oświadczyli, że poznali największy sekret polskiego mistrza.

Norwegowie twierdzą, że poznali Kamila Stocha. Ich zdaniem świetna forma Stocha i naszych zawodników wynika z tego, że celowo utrzymują bardzo niską wagę i robią to kosztem oddawania skoków na krótszych nartach.

Vikersund: Norwegowie twierdzą, że poznali sekret Kamila Stocha i Polaków

- Polacy w ostatnich latach 'skrócili' narty bardziej niż ich rywale - napisano na stronie norweskiej telewizji o krajowym zasięgu.

Wiele wskazuje na to, że Norwegowie będą chcieli pójść w ślady Polaków w przyszłym sezonie. Świadczą o tym ostatnie słowa jednego z norweskich skoczków.

- Nie ma wątpliwości, że to jest celowe (strategia Polaków - przyp. red.). Zastanowimy się, co zrobić w przyszłym roku - powiedział Andreas Stjernen.

Jakiś czas temu wielu ekspertów w dziedzinie skoków narciarskich było przekonanych, że skoczkowie o dłuższych nartach osiągają lepsze wyniki. Teraz koncepcja jest wręcz odwrotna - wyższe wyniki mają osiągać ci z krótszymi nartami. Władze, które chciały zapobiec celowemu odchudzaniu się przez zawodników wprowadziły zasady, zgodnie z którymi długość nart jest uzależniona od jego wagi. Cel miał zostać nieosiągnięty, bo Norwegowie wychodzą z założenia, że Polacy celowo utrzymują niską wagę. - Nie wiem ile ważą Polacy, ale znam rozmiary nart. Ich są krótsze niż moje, ale z drugiej strony jestem bardzo wysoki - powiedział Robert Johansson.

Kamil Stoch odpowiada

Co odpowiedział Kamil Stoch na teorię Norwegów? Polski skoczek przyjął ją z uśmiechem i stanowczo jej zaprzeczył. Twierdzi, że utrzymuje niską wagę tylko dla własnego komfortu. - Nie, staram się utrzymywać wagę, by być w dobrej formie. Muszę czuć się z nią komfortowo. Obecnie czuję się dobrze. Każdej wiosny i lata skupiam się na przygotowaniach. Teraz zbieram tego owoce - powiedział Kamil Stoch.

ZOBACZ TAKŻE:
  1. Rywale wściekli na Stocha! Wojna za kulisami skoków narciarskich
  2. Skoki narciarskie: Skandal w Trondheim! Rywale Stocha zrobili coś żenującego
  3. Internauci nie odpuszczają! Stoch mógł wygrać, ale go oszukali
Następny artykuł