Czy Kamil Stoch jest zagrożony? Dzisiaj odbędą się zawody drużynowe w Vikersund. Tymczasem Norwegowie oświadczyli, że poznali największy sekret polskiego mistrza.

Norwegowie twierdzą, że poznali Kamila Stocha. Ich zdaniem świetna forma Stocha i naszych zawodników wynika z tego, że celowo utrzymują bardzo niską wagę i robią to kosztem oddawania skoków na krótszych nartach.

Vikersund: Norwegowie twierdzą, że poznali sekret Kamila Stocha i Polaków

– Polacy w ostatnich latach ‚skrócili’ narty bardziej niż ich rywale – napisano na stronie norweskiej telewizji o krajowym zasięgu.

Wiele wskazuje na to, że Norwegowie będą chcieli pójść w ślady Polaków w przyszłym sezonie. Świadczą o tym ostatnie słowa jednego z norweskich skoczków.

– Nie ma wątpliwości, że to jest celowe (strategia Polaków – przyp. red.). Zastanowimy się, co zrobić w przyszłym roku – powiedział Andreas Stjernen.

Jakiś czas temu wielu ekspertów w dziedzinie skoków narciarskich było przekonanych, że skoczkowie o dłuższych nartach osiągają lepsze wyniki. Teraz koncepcja jest wręcz odwrotna – wyższe wyniki mają osiągać ci z krótszymi nartami.

Władze, które chciały zapobiec celowemu odchudzaniu się przez zawodników wprowadziły zasady, zgodnie z którymi długość nart jest uzależniona od jego wagi. Cel miał zostać nieosiągnięty, bo Norwegowie wychodzą z założenia, że Polacy celowo utrzymują niską wagę.

– Nie wiem ile ważą Polacy, ale znam rozmiary nart. Ich są krótsze niż moje, ale z drugiej strony jestem bardzo wysoki – powiedział Robert Johansson.

Kamil Stoch odpowiada

Co odpowiedział Kamil Stoch na teorię Norwegów? Polski skoczek przyjął ją z uśmiechem i stanowczo jej zaprzeczył. Twierdzi, że utrzymuje niską wagę tylko dla własnego komfortu.

– Nie, staram się utrzymywać wagę, by być w dobrej formie. Muszę czuć się z nią komfortowo. Obecnie czuję się dobrze. Każdej wiosny i lata skupiam się na przygotowaniach. Teraz zbieram tego owoce – powiedział Kamil Stoch.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Rywale wściekli na Stocha! Wojna za kulisami skoków narciarskich
  2. Skoki narciarskie: Skandal w Trondheim! Rywale Stocha zrobili coś żenującego
  3. Internauci nie odpuszczają! Stoch mógł wygrać, ale go oszukali

Czy uważasz, że Norwegowie mają rację?

Zobacz Wyniki

Loading ... Loading ...

10 cytatów Piotra Żyły, które rozbawią cię do łez [ZOBACZ!]


Kiedyś rozpalały zmysły Polaków, a dziś? Największe seksbomby PRL

Zobacz również

Absolwentka dziennikarstwa i medioznawstwa na Uniwersytecie Warszawskim. Pierwsze medialne doświadczenia zdobywałam w regionalnych oddziałach Telewizji Polskiej. Redaktor newsów i kierownik zmiany newsroomu portalu Pikio.pl.

Link do profilu na LinkedIn:
https://www.linkedin.com/in/sylwia-banachewicz-3a5463136/