Kamil Stoch wybiera najlepiej nie tylko jeśli chodzi o moment wyjścia z progu skoczni, ale też w przypadku najważniejszych decyzji życiowych, jaka jest niewątpliwe wybór towarzyszki życia. Żona sportowca wzbudziła zachwyt na uroczystej gali sportowej.

Warszawskie Centrum Olimpijskie stało się miejscem, w którym oficjalnie podsumowany został sezon olimpijski w sportach zimowych. Uroczystość zorganizowana została przez PKOl.

W gali wzięło udział wiele osobistości

Na gali zjawiło się wiele osobistości, z prezydentem Andrzejem Dudą na czele. Oczywiście nie mogło na niej zabraknąć też najlepszego polskiego sportowca zimowego Kamila Stocha. Byli również członkowie sztabu szkoleniowego, między innymi Stefan Horngaher, czy inni skoczkowie kadry: Dawid Kubacki, Maciej Kot oraz Stefan Hula.

Małżeństwo Stochów jest wzorem skromności. Kamil Stoch zapytany, na co przeznaczy nagrodę w kwocie 120 tysięcy złotych, która otrzymał za zdobycie złotego medalu olimpijskiego powiedział, że całą sumę przekaże członkom sztabu szkoleniowego bowiem, bez nich ten sukces zdaniem skoczka nie byłby możliwy.

Kamil Stoch poraził skromnością

– Taki dzień to świetna okazja, aby docenić również tych, których na co dzień nie widać. Dziękuję Wam za wszystko. Bez ludzi, którzy mi pomogli, nie stałbym w tym miejscu. Na pewno podzielę się z nimi częścią… albo nie – oddam im całą tę premię. Bez nich nie byłoby mojego złota – powiedział Kamil Stoch. 

Głos zabrał również prezydent Polski Andrzej Duda, który odniósł się do słów krytyków narzekających, iż nasz kraj wywalczył mało medali w trakcie Olimpiady.

– Są malkontenci, którzy narzekają, że były tylko dwa medale. Ja musiałem czekać 30 lat na medal Polaka na zimowych igrzyskach. Kiedy złoty w Sapporo w 1972 roku zdobył Wojciech Fortuna, mnie jeszcze nie było na świecie. Po następny dopiero w 2002 roku sięgnął Adam Małysz, którego bardzo serdecznie pozdrawiam – stwierdził prezydent.

Ewa Bilan-Stoch skradła show

Największą furorę zrobiła jednak Ewa Bilan-Stoch, czyli żona najlepszego polskiego skoczka. Na gali wszyscy mówili tylko o jej skromnej kreacji, zamiast o sporcie. Kobieta na uroczystości pojawiła się w stonowanej jasnej bluzce, skromnej, ale gustownej spódnicy oraz białych szpilkach.

Proponowane linki:

  1. Niesamowite! Stoch odda swoje pieniądze tym, którzy najbardziej go dopingowali
  2. Mistrzu jesteś wielki! Kamil Stoch znów przejdzie do historii
  3. Ale jaja! Przyjaciel Kamila Stocha w „Rolnik szuka żony”
Kamil Stoch
screen Pudelek.pl

W jakim wieku Kamil Stoch zdobył pierwsze złoto? SZOK! 10 nieznanych faktów z jego życia

Najpiękniejsze drugie połówki skoczków narciarskich [ZDJĘCIA]

Źródło: pudelek.pl