Nabożeństwo żałobne, w czasie którego pożegnano wielkiego człowieka, jakim był bez wątpienia Stephen Hawking, zwróciło uwagę całego współczesnego świata. Na pogrzeb przybyły tłumy osób, które za swego życia inspirował oraz prowadził w karierze naukowej.

Hawking zmarł 14 marca 2018 roku w wieku 76 lat. Jego śmierć wstrząsnęła światem kolejnych pokoleń fizyków, którzy z zaciekawieniem sięgali po jego największe dzieła oraz teorie dotyczące głównie czarnych dziur.

Stephen Hawking – ostatnie pożegnanie

Na uroczystości pogrzebowej pojawiło się więc naprawdę wiele osób. Wśród nich znalazły się takie sławy, jak twórca Tesli Elon Musk, czy też gitarzysta Queen Brian May. W ostatniej drodze fizykowi towarzyszyła także rodzina oraz Eddie Redmayne, który za rolę Hawkinga w obrazie „Teoria wszystkiego” otrzymał prestiżowego Oscara.

Jak zaznaczały brytyjskie media, nabożeństwo wypełnione było symboliką bliską naukowcowi. Na jego trumnie umieszczono bukiety lilii oraz białych róż. Pierwsze z nich miały przywodzić na myśl wszechświat, drugie – Gwiazdę Polarną.

To nie koniec uroczystości pogrzebowych

Ostatecznie prochy Hawkinga zostaną pochowane w Opactwie Westminsterskim. Spoczną tam koło grobowca Isaaca Newtona, co także stanowi niezwykły symbol.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Niespodziewana decyzja papieża Franciszka. Nie chce przeprosić
  2. „Bezdomni” zarabiają tyle, że spadniecie z krzeseł
  3. Proboszcz wyprosił strażaków z pogrzebu. Powód: OBURZAJĄCY

Czy interesują cię prace Stephena Hawkinga?

Zobacz Wyniki

Loading ... Loading ...

Oto nowe grzechy! Z nich też musisz się spowiadać [ZDJĘCIA]


8 najdziwniejszych relikwii, które przyprawią cię o zawrót głowy