Cały kraj w żałobie. Nie żyje najsłynniejsza aktorka

Cały kraj w żałobie. Nie żyje najsłynniejsza aktorka

Cały kraj pogrążył się w żałobie po tym, jak zmarła jedna z najsłynniejszych aktorek w jego historii. Smutek ogarnął także całą jej rodzinę oraz branżę filmową. Można powiedzieć, że skończyła się pewna epoka.

Nie żyje Stephane Audran, francuska aktorka, wielokrotnie nagradzana w kraju i na całym świecie. O jej śmierci francuską agencję prasową AFP poinformował syn, także aktor, Tom Chabrol. Jak podkreślił, gwiazda kina zmarła spokojnie, we śnie. Miała 85 lat.

Stephane Audran nie żyje

AFP, powołując się na Toma Chabrola, podała do informacji, że Audran "zmarła w spokoju, ok. godz. 2 nad ranem". - [Aktorka] chorowała od dłuższego czasu - poinformował jej syn. - Przed dziesięciu dniami trafiła do szpitala i niedawno wróciła do domu - dodał. Stephane Audran nazywała się tak naprawdę Colette Suzanne Jeannine Dacheville. Urodziła się 8 listopada 1932 roku w podparyskim Wersalu. Była jedną z najsłynniejszych francuskich aktorek.

Kim była Stephane Audran?

Aktorka swoją karierę zaczęła w latach 50. Początkowo występowała w paryskich teatrach, jednak już niebawem zadebiutowała w kilku filmach reżyserów tzw. nowej fali. Początkowo grała niewielkie, drugoplanowe role. W 1959 roku zagrała po raz pierwszy w filmie reżysera Claude'a Chabrola, który później został jej mężem. Ich współpraca zaczęła się od epizodycznej roli w filmie "Kuzyni". Z Chabrolem Audran współpracowała przez wiele lat, zaś AFP nazwała ją jego "główną muzą". W sumie wystąpiła w ponad 20 jego produkcjach. Była wielokrotnie nominowana i nagradzana prestiżowymi nagrodami. W 1973 roku za rolę Alice Senechal w filmie "Dyskretny urok burżuazji" hiszpańskiego reżysera Luisa Bunuela otrzymała nagrodę BAFTA dla najlepszej aktorki. W 1978 roku otrzymała najważniejszą francuską nagrodę filmową - Cezara. W ten sposób doceniono jej występ w drugoplanowej roli w filmie "Violette Noziere" Claude'a Chabrola. Była dwukrotnie zamężna z ważnymi osobowościami filmowymi. Jej pierwszym mężem był aktor Jean-Louis Trintignant. Drugim reżyser Claude Chabrol, z którym miała syna - Thomasa. WARTO PRZECZYTAĆ:
  1. Bez niej nie byłoby świata, jaki znamy. Nie żyje
  2. Nie żyje słynny aktor "Stawki większej niż życie" i "Janosika"
  3. Cały kraj go nienawidził. NIE ŻYJE
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News