Tego nie widać na nagraniu. Prokuratura ujawnia szokujące kulisy morderstwa Adamowicza

Tego nie widać na nagraniu. Prokuratura ujawnia szokujące kulisy morderstwa Adamowicza

Stefan W. przebywa aktualnie w areszcie i oczekuje na swój proces. Prokuratura właśnie ujawniła szokujące fragmenty ataku nożownika, których nie widać na nagraniu.

Stefan W. w niedzielę podczas gdańskiego finału WOŚP zaatakował Pawła Adamowicza nożem o długości przeszło 14 centymetrów. W internecie można bez problemu znaleźć dziesiątki nagrań z tego zdarzenia, ale nie wszystko jest na nich widoczne. Wszystko przez to, że atak nastąpił w momencie puszczania światełka do nieba, którego pirotechnika zasłoniła scenę. Jednak teraz prokuratura ujawniła wszelkie szczegóły ataku na polityka.

Stefan W. zadał więcej ciosów niż myśleliśmy

Na nagraniach widać jak napastnik z rozpędu atakuje Pawła Adamowicza. Już zaledwie po kilku sekundach odskakuje od swojej ofiary i tryumfalnie przechadza się po scenie. Początkowo mówiono o 3 ranach, których doznał polityk. Jednak teraz wiadomo już, że było ich więcej. Według wstępnych ustaleń z sekcji zwłok wprost wynika, że prezydent Gdańska bronił się przed atakami. Adamowicz poza raną klatki piersiowej w okolicach serca oraz jamy brzusznej ma dwukrotnie przebity nadgarstek. Takie rany bezpośrednio świadczą o tym, że polityk starał się uchronić przed śmiertelnymi ciosami Stefana W.. Dodatkowo pokazuje to, z jaką determinacją i szybkością atakował napastnik. Nawet specjaliści stwierdzili, że osoba nieznająca się na broni nie dałaby rady zadać tylu ciosów z taką siłą. DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ I FILMEM Co więcej, Stefan W. zdążył dosłownie w mgnieniu oka zadać aż 5 ran, z których 3 okazały się na tyle poważne, że spowodowały śmierć polityka. Według prokuratury przyczyną zgonu był wstrząs krwotoczny, do którego doprowadził między innymi rozległy krwotok wewnętrzny z organów jamy brzusznej. W obliczu takich dowodów raczej nikt nie ma wątpliwości, że oskarżony doskonale zaplanował swoją zbrodnię, a dodatkowo bardzo dobrze się do tego przygotował. Sami znajomi mordercy wskazali, że od dawna interesował się bronią i bardzo dobrze się na niej znał. Oskarżony cały czas utrzymuje, że jest niewinny, ale w obliczu tak silnych dowodów, jest to zaledwie kwestia czasu, kiedy stanie przed sądem. Wielu Polaków oczekuje, że podczas rozprawy usłyszy najsurowszy wymiar kary, czyli dożywocie. ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL:
  1. Zastępca Pawła Adamowicza spotkał się z matką mordercy. Padły wzruszające słowa
  2. Tak Gdańsk żegna swojego prezydenta. Wzruszające nagranie powala na kolana
  3. Jutrzejszy dzień to dla Jarosława Kaczyńskiego ważna data. Tak intymnego wyznania jeszcze nie było
  4. Ilona Felicjańska oskarża byłego męża o swoje uzależnienie! „Przemoc psychiczna i…”
  5. Edytę i Czarka Pazurów dzieli 26 lat! Kim jest żona słynnego aktora?
 
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News