Stefan Niesiołowski odchodzi z polityki. "Nie będę się wygłupiał"

Stefan Niesiołowski odchodzi z polityki. "Nie będę się wygłupiał" Źródło: YouTube - Superstacja

Stefan Niesiołowski postanowił ogłosić, że kończy z polityką. Znany polityk zasiadał w Sejmie od bardzo wielu lat. Przez większość swojej kariery był związany z Platformą Obywatelską.

Stefan Niesiołowski należał do najbardziej znanych posłów związanych z opozycją. Doświadczony polityk od wielu lat był utożsamiany z Platformą Obywatelską, a pewnym momencie został jednym z najbardziej znanych przeciwników działalności Jarosława Kaczyńskiego, czyli jego dawnego przyjaciela. Dziś jednak parlamentarzysta ogłosił, ze już niebawem pożegna się z polityką raz na zawsze.

Część osób nie wyobraża sobie polskiej sceny politycznej bez Stefana Niesiołowskiego. Nic dziwnego, bowiem dawny działacz opozycji zasiadał w Sejmie lub Senacie niemal nieprzerwanie od 1991 roku. Zabrakło go tylko w trakcie jednej kadencji, po zakończeniu której sprzymierzył się z Platformą Obywatelską. Jego polityczna kariera po wielu latach pracy ostatecznie dobiega końca.

Stefan Niesiołowski kończy karierę polityczną

Stefan Niesiołowski przez wiele lat działał jako działacz opozycji w Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej. Po pierwszych wolnych wyborach udało mu się uzyskać mandat do Sejmu, w którym zasiadał jako przewodniczący Zjednoczenia Chrześcijańsko-Narodowego. W 2001 roku nie udało mu się uzyskać kolejnego mandatu z ramienia tej partii.

Po kilku latach przerwy wrócił do polityki, działając jako senator PO. Po czasie wrócił jednak do Sejmu i stał się jednym z najbardziej rozpoznawalnych polityków należących do tej partii. Wiele osób doceniało go za wielkie zaangażowanie w każdą sprawę polityczną, w której uczestniczył. Teraz jednak dowiedzieliśmy się, że w najbliższej kadencji Sejmu nie zobaczymy już jednego z rozpoznawalnych parlamentarzystów opozycji.

Stefan Niesiołowski nie będzie kandydował

- Nie będę już kandydował. Mam 75 lat, nie będę się wygłupiał, 30 lat jestem już w polityce i wystarczy - stwierdził Stefan Niesiołowski, przyznając, że obecna kadencja Sejmu będzie dla niego ostatnią. Jesienią nie zobaczymy go już na listach wyborczych, bo polityk opozycji uda się na emeryturę.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Wiele osób zaczęło wyrażać swój smutek wobec takiej decyzji doświadczonego polityka. Pomimo kontrowersyjnych poglądów zawsze wywoływał on ogromne emocje u wielu osób, które interesowały się polską sceną polityczną.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Naga kobieta weszła do kościoła. To, co zrobiła potem oburzyło miliony katolików. To się nie mieści w głowie
  2. Ola Kwaśniewska pokazała intymne zdjęcie z łóżka. Fanom opadły szczęki, gdy zobaczyli kto obok niej leży
  3. Nikt nie zwrócił uwagi na pierwszy objaw choroby Ani Przybylskiej. Był niegroźny
  4. Tajemnica grobu cioci Stasi z Klanu. Fani nie wiedzą, co się stało
  5. Dom Michała Szpaka: Jak mieszka Michał Szpak? Nie uwierzycie!
  6. TVN informuje o najgłupszej śmierci świata. Przyprawia o mdłości, co 34-latek połknął przed zgonem

Źródło: Onet

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News