Kultowy "Tolek Banan" zmarł 40 lat temu. Dyrektor TVP wypowiedział się o tajemniczej śmierci Jacka Zejdlera

Kultowy "Tolek Banan" zmarł 40 lat temu. Dyrektor TVP wypowiedział się o tajemniczej śmierci Jacka Zejdlera Źródło: youtube.com

"Stawiam na Tolka Banana" był kultowym serialem lat 70. 7-odcinkowa seria biła rekordy popularności zarówno wśród młodzieży, jak i wśród dorosłych. Romantyczna postać Tolka Banana, w którą wcielił się Jacek Zejdler, była uwielbiana przez nastolatki. Jego kariera skończyła się zbyt szybko.

"Stawiam na Tolka Banana" to serial opowiadający o grupie trudnej młodzieży. W rolę tytułowego Tolka wcielił się Jacek Zejdler. Miał zaledwie 25 lat, kiedy odnaleziono go martwego. Okoliczności jego śmierci budzą ogromne wątpliwości do dzisiaj.

Gwiazda serialu "Stawiam na Tolka Banana" 40 lat temu została znaleziona martwa

Śmierć Jacka Zejdlera jest jedną z najbardziej tajemniczych śmierci wśród polskich aktorów. Bohater produkcji pt. "Stawiam na Tolka Banana" został znaleziony martwy 2 stycznia 1980 roku. Wiadomo, że sylwestra spędził u dyrektora teatru Bohdana Cybulskiego. Na imprezie mieli się pokłócić, a 25-latek wybiegł z mieszkania. Kilka dni przed swoją śmiercią miał też udać się do Łodzi, by porozmawiać z żoną - do Opola miał wrócić całkowicie załamany.

- 2 stycznia 1980 roku w Opolu został znaleziony martwy w swoim mieszkaniu Jacek Zejdler, aktor, odtwórca tytułowej roli w serialu "Stawiam na Tolka Banana". Był aktywnym członkiem opozycji antykomunistycznej. Zejdler między innymi zbierał podpisy pod listem, w którym domagano się zwolnienia z więzień robotników zatrzymanych po wydarzeniach w Radomiu i Ursusie. Był inwigilowany przez SB. Miał 25 lat. Za oficjalną wersję zgonu przyjęto samobójstwo (zatrucie gazem) - tymi słowami Mateusz Magdziarz, dyrektor TVP3 Opole, wspominał na Twitterze rocznicę śmierci aktora.

Koleżanka aktora ze smutkiem wspomina tragiczny widok

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Niektórzy są nadal pewni, że to SB stało za śmiercią młodego aktora. Należał do opozycji, chętnie angażował się w wydarzenia i akcje, które miały zagrać władzy na nosie.

- Zapukała do mnie sprzątaczka i powiedziała: "Ten pani młody przyjaciel aktor nie otwiera drzwi, a tam czuć gaz" . Telefon na milicję i do pogotowia gazowego. Leżał w śpiworze przy otwartym piekarniku. Nigdy nie zapomnę tego widoku. Ale pamiętał o tym, żeby wykręcić korki, żeby dzwoniąc do drzwi, nie spowodować wybuchu" - wspomina aktorka i koleżanka Jacka Zejdlera, Wanda Wieszczycka.

Dzisiaj grzeje: 1. Sylwester TVN: Skandaliczna wypowiedz Marcina Prokopa. Znany dziennikarz może mieć kłopoty
2. Piękna wokalistka zaliczyła ogromną wpadkę na Sylwestrze TVN. Podczas występu pokazała o wiele za dużo

Gwiazdę serialu "Stawiam na Tolka Banana" niektórzy brali za przyszłego Zbigniewa Cybulskiego lub Gustawa Holoubka. Miał niesamowity talent, intuicję i ogromne serce. Jego ostatnią rolą było wcielenie się w samobójcę, który ostatecznie został odratowany w filmie "Wesela nie będzie". Jeden z jego znajomych powiedział wprost, że "był zbyt wrażliwy, delikatny, nie wytrzymał ciśnienia".

Najlepsze newsy dnia:

  1. Jacek Rozenek już wcześniej miał niepokojące objawy. Lekarze w żaden sposób nie ostrzegli go przed udarem
  2. Jak polscy sportowcy spędzali sylwestra? Lewandowscy znów zachwycają, zjawiskowa Radwańska (ZDJĘCIA)
  3. Bardzo niebezpieczna choroba atakuje w Polsce. GIS: Szczególnie narażone są dzieci
  4. Doszło do bolesnego pobicia, fani gwiazdy disco polo przerażeni. "Mam przestawioną szczękę i prawdopodobnie pęknięty bębenek"
  5. Jest niebezpiecznie, zagrożenie rośnie z każdą godziną. Służby wydały specjalny komunikat przed nadchodzącym weekendem

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News