Starszy pan ze Świdnika okantował oszusta. Zamiast pieniędzy dał kopertę z pociętą prasą
Wiadomości Pikio - 22 Września 2015

Starszy pan ze Świdnika okantował oszusta. Zamiast pieniędzy dał kopertę z pociętą prasą

O trzeźwym myśleniu można mówić w przypadku starszego mieszkańca Świdnika, który miał do czynienia z oszustem. Liczący sobie 73 lata staruszek oszukał złodzieja, dając mu w kopercie pocięte gazety zamiast pieniędzy.

Łasy na pieniądze mężczyzna zaopatrzył się w strój policjanta, co, jak sądził, pomoże mu w oszukaniu starszego pana. Oznajmił emerytowi, że bierze udział w zasadzce na złodzieja i potrzebuje pomocy. W tym celu staruszek miał wyrzucić z balkonu swego mieszkania wszystkie posiadane pieniądze. Niedoszła ofiara nie dała się jednak tak łatwo oszukać. Emeryt prędko zrozumiał, że ma do czynienia z oszustem, gdyż policja nie prosiłaby go o oddanie wszystkich pieniędzy w celu ujęcia jakiegoś przestępcy. Pociął więc gazety i włożył je w kopertę, po czym przekazał przebierańcowi. Ten szybko zniknął i już nie wrócił. Staruszek po fakcie powiadomił policję o próbie dokonania oszustwa. Prawdziwi mundurowi jak na razie próbują namierzyć fałszywego policjanta.Polub Pikio.pl, by być na bieżąco:
źródło: kurierlubelski.plpt
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News