Dziś odbywają się wybory do Dumy Narodowej – niższej izby rosyjskiego parlamentu. Nie udało się uniknąć związanych z wyborami incydentów. W samej Moskwie policja aresztowała dziesiątki osób, które są oskarżone głównie o naruszanie ciszy wyborczej. To jednak nie wszystko.

Poza incydentami w samej Rosji, doszło też do związanych z wyborami zamieszek na Ukrainie. Przebywający poza granicami kraju Rosjanie mogą wziąć udział w wyborach dzięki rosyjskim ambasadom na całym świecie. Jednak ci, którzy znajdują się dziś na Ukrainie mogli mieć z tym problem.

Pod rosyjską ambasadą w Kijowie doszło do zamieszek. Grupa Ukraińców atakowała próbujących wejść do budynku Rosjan i uniemożliwiała im głosowanie. Doszło do przepychanek, a później – kiedy na miejsce przybyła policja – starcia z funkcjonariuszami. Co więcej, w zamieszkach brał udział ukraiński polityk, członek partii „Swoboda”. Do podobnych zdarzeń doszło także w Odessie, gdzie Ukraińcy chcieli przeszkodzić Rosjanom w oddaniu głosu w konsulacie.

 źródło: rt

Zobacz również