Przy ulicy Krakowskiej w Częstochowie doszło do bójki kilkunastu mężczyzn. Zarzewiem konfliktu był spór dwóch osób, które oczekiwały w kolejce do sklepu. Do zdarzenia doszło w nocy z soboty na niedzielę.

Zaczęło się od zaczepki mieszkańca Częstochowy, który naprzykrzał się stojącym przed nim w sklepie osobom. Jeden z oczekujących na swą kolej klientów nie wytrzymał i doszło do szarpaniny.

 – 27-letni mieszkaniec Częstochowy, prawdopodobnie zniecierpliwił się długim oczekiwaniem w kolejce i zaczepił innego klienta – mówi rzeczniczka częstochowskiej policji, Agnieszka Toborek.

Jak mówi Toborek, konflikt nie miał tła narodowościowego. Polak, który zaczepił stojącego przed nim w kolejce mężczyznę, nie wiedział, że ten jest Ukraińcem.

Bójka ze sklepu przeniosła się na chodnik przed nim. Tam do 27-latka i Ukraińca dołączyło kilka kolejnych osób. Po jednej stronie stanęli Ukraińcy, po drugiej Polacy – w sumie 11 osób. Niemal wszyscy mieli alkohol we krwi.

Na miejsce niebawem przyjechała policja, która zajęła się uspokajaniem sytuacji i aresztowaniem agresywnej grupki. Na miejsce musiała przyjechać także karetka w związku z obrażeniami, jakie doznali niektórzy w wyniku bójki.

 – Zatrzymaliśmy 11 osób w wieku od 19 do 38 lat. Dwóm Polakom potrzebna była pomoc medyczna, jeden Ukrainiec trafił do szpitala. Ale nikomu nie zagraża niebezpieczeństwo utraty zdrowia lub życia – informuje rzecznik.

W dzień po bójce zaczęły się przesłuchania uczestników zdarzenia. Za udział w polsko-ukraińskim starciu jego uczestnicy mogą otrzymać karę nawet 3 lat pozbawienia wolności.

Polub fanpage jedynego bezstronnego portalu informacyjnego

Zobacz również


źródło: se.pl, tvn24.pl
pt

Zobacz również